بیستمین جشنواره تئاتر مغان به میزبانی بیله سوار برگزار می‌شود

اردبیل- ایرنا -‌ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: بیستمین دوره جشنوارۀ تئاتر مغان که جزو برنامه های فاخر فرهنگی و هنری استان است به میزبانی شهرستان بیله‌سوار برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا،عبدالله بحرالعلومی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی بیله‌سوار  افزود: این جشنواره با شرکت شهرستان‌های بیله سوار، پارس آباد، گرمی و اصلاندوز بعد از ایام فاطمیه آغاز خواهد شد و آثار ارسال شده بعد از بررسی به مرحله نهایی راه خواهند یافت.

وی بیان کرد: برای اولین بار در 19 دوره گذشته این جشنواره به میزبانی بیله‌سوار برگزار می‌شود و  با برنامه‌ریزی های صورت گرفته مرحله اختتامیه در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد.

‌مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از این آسیب ها، افزود: بحث ازدواج و طلاق در کارگروه تخصصی شورای فرهنگ عمومی استان نیز  مدّ نظر بوده و در بیله سوار به عنوان پایلوت فرهنگی استان، برنامه های مختلفی پیگیری می گردد.

وی افزود: به گذشته و تاریخ شهرستان بیله‌سوار که دقت میکنیم نقش آفرینی های مرزداران این خطه را شاهد هستیم و این نقش آفرینی ها با معنویاتی گره خورده است.

بحرالعلومی اظهار داشت : شهرهای مرزی، خط مقدم جبهه فرهنگی و هنری محسوب می شوند که در این جبهه باید با تمام وجود و با برنامه های فاخر فرهنگی و هنری ایستادگی نمود

وی افزود: در بحث فرهنگی و هنری، فرصت‌ها و تهدیدهایی در نواحی مرزی وجود دارد که با مدّنظر قرار دادن پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان بیله‌سوار و با برنامه های مختلف فرهنگی و هنری میتوان تهدیدها را تبدیل به فرصت‌ها نمود.

حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه شهرستان بیله‌سوار نیز در این نشست گفت: هماهنگی و همکاری دستگاههای اجرایی و مردم در شهرستان، به نحو احسن بوده است و بحث پدافند زیستی و کمک های مؤمنانه در این شهرستان به خوبی پیش رفته است.

شهرستان بیله‌سوار در شمال استان اردبیل قرار دارد و این شهرستان با کشور جمهوری آذربایجان هم مرز است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها