۱۰ هزار یتیم مددجو در کرمانشاه داریم

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه اعلام کرد: اکنون ۱۰ هزار یتیم زیرمجموعه کمیته امداد استان هستند که با کمک خیرین از آنان حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، محسن رخصی روز چهارشنبه در نشست بررسی وضعیت حمایت از ایتام تحت حمایت کمیته امداد که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: تاکنون در راستای پویش ایران همدل حامیان بسیاری برای حمایت از اقشار نیازمند پای کار آمده اند.

وی افزود: اکنون به دنبال آن هستیم تا با کمک کارمندان دولت، مدیران، اصناف و صاحبان صنایع جمعیت حامیان استان و میزان پرداختی به مددجویان را افزایش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه تاکید کرد: به دنبال آن هستیم تا به واسطه اقدامات فرهنگی و ترویجی ۴۰ هزار نفر به جمعیت حامیان استان اضافه کنیم.

همه در مقابل مستضعفان مسوولیم

در ادامه این نشست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه، با تاکید بر اینکه باید از مستضعفان حمایت کنیم، گفت: همه افراد برای داشتن جامعه ای بهتر در مقابل مستضعفان مسوولیم.

افشین کریمی اظهارداشت: یکی از فلسفه های ایحاد انقلاب اسلامی کمک به مظلومان و محرومان بود که در این زمینه اقدامات مطلوبی انجام شد.

وی افزود: با توجه به مشکلات مختلف روند ایجاد برابری و حذف فاصله طبقاتی در کشور کند پیش رفته است و مورد قبول ما نیست.

معاون استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در تمام جهان بخش هایی از جامعه هستند که نمی توانند مولد و تامین کنند نیازهای خود باشند از این رو نهادهایی همچون تامین اجتماعی و کمیته امداد برای حمایت از این قشر شکل می گیرند.

کریمی با اشاره به اجرای طرح ایران مهربان برای کمک به اقشار ضعیف جامعه گفت: اکنون هر یتیم حدود ۳۵۰ هزار تومان ماهانه دریافت می‌کند که ما باید این میزان را حداقل به ۷۵۰ هزار تومان برسانیم.

وی ادامه داد: این میزان به طور قطع کم است اما می تواند برای خانواده‌ای با چند فرزند کم نیازها را تامین کند و از ترویج مشکلات اجتماعی جلوگیری کند؛ اگر می خواهیم سرقت و بزه اجتماعی کاهش پیدا کند باید فکری به حال اقشار ضعیف جامعه کنیم.

معاون استاندار کرمانشاه از مدیران، جامعه پزشکی، اصناف و صاحبان صنایع خواست که در زمینه حمایت از ایتام وارد عمل شوند.

به گزارش ایرنا،  طرح ایران من در نتیجه تفاهم نامه میان معاون اول رییس جمهوری و کمیته امداد و با هدف حمایت از یتیم های بی سرپرست و ایجاد حامی در میان ادارات، بازاریان و سایر اقشار اجرا می شود.

بر اساس آنچه در این تفاهم‌نامه آمده است،  حامیان در صورت تمایل متعهد می شوند که ماهیانه حداقل ۲۰ هزار تومان به یک کودک بی سرپرست پرداخت کنند و محدودیتی برای سقف پرداختی و تعداد کودکان مورد حمایت وجود ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها