قیمت کالاهای اساسی طی ۲هفته گذشته در بازار تهران ثبات داشت

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی طی هفته گذشته در سطح بازار ثبات داشت، گفت: تشدید نظارت قانونی از تولید به مصرف می‌تواند ثبات بیشتری را در بازار ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در نشست تنظیم بازار استان تهران تاکید کرد: موضوع تنظیم بازار شب عید و آخر سال باید مورد توجه دستگاه‌های متولی قرار بگیرد و با تشکیل اکیپ‌های ویژه گشت و بازرسی با هر گونه احتکار، گرانفروشی و اخلال در بازار برخورد شود.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان جهاد کشاورزی در موضوع توزیع نهاده در بین مرغداری‌ها و نظارت کافی بر تحویل و توزیع و در نهایت تعیین قیمت تخم‌مرغ، افزود: بخش مهمی از این ابزار کنترل در اختیار جهاد کشاورزی است که انتظار داریم با جدیت بیشتر اقدامات لازم را بعمل آورند.

عسگری اظهارداشت: روزانه بیش از ۱۵۰ تن تخم‌مرغ در استان تهران توزیع می‌شود ولی بازخورد آن در سطح بازار و رضایتمندی مردم ملموس نیست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از همه دستگاه‌های مربوطه خواست با تشدید نظارت و بازرسی در سطح مرغداری‌ها با متخلفان برخورد قانونی لازم صورت پذیرد که در این راستا تاکنون لیست مرغداری‌های متخلف شناسایی و در اختیار جهاد کشاورزی و دستگاه تعزیرات جهت قطع نهاده‌ها و برخوردهای قانونی دیگر در دست اقدام است.

عسگری در ادامه خاطرنشان کرد: سوال اینجاست چرا باید مرغداری نهاده دولتی را دریافت کند و تخم مرغ را با قیمت بالاتر از مصوب به واحد های بسته بندی تحویل دهد؟ تداوم توزیع نهاده به این مرغداری‌ها در واقع حمایت از تولیدکننده متخلف و تشویق به بی ثباتی در بازار تخم مرغ است.

وی با اشاره به اینکه لیست مرغداران متخلف تهیه شده است، ادامه داد: جهاد کشاورزی باید نسبت به تعلیق نهاده های دولتی آنها اقدام کند و علاوه بر این پرونده واحدهای متخلف همزمان در تعزیرات در حال بررسی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها