تاکید فرماندار ساوه بر تعیین تکلیف سایت پسماند صنعتی تا هفته آینده

ساوه - ایرنا - فرماندار ساوه بر ضرورت شتاب بخشی در جانمایی و مکان یابی سایت پسماند شهر صنعتی کاوه و تعیین تکلیف این پروژه تا هفته آینده تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» روز چهارشنبه در جلسه مدیریت پسماند شهرستان ساوه که با حضور مسئولان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، گفت: در راستای مدیریت پسماند صنعتی، در این خصوص زمینی به مساحت ۱۴ هکتار تامین شد اما منابع طبیعی استان به دلیل وجود پوشش گیاهی با جانمایی این پروژه مخالفت کرده است که باید هماهنگی لازم در این زمینه انجام شود.
وی افزود: با توجه به ضرورت ایجاد سایت پسماند در شهر صنعتی کاوه، مکان‌یابی نهایی این پروژه باید تا هفته آینده تعیین تکلیف شود.
فرماندار ساوه تصریح کرد: امروز مدیریت پسماند یکی از محورهای اصلی توسعه پایدار شهر است که مدیریت جدی  مسئولان و همکاری شهروندان را می‌طلبد.
به گفته میرزایی، یکی از خواسته های جدی شهروندان ساوجی رعایت نشدن بهداشت توسط شهرداری در جمع‌آوری زباله‌های خانگی است که این مهم باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، شهرداری باید اهتمام جدی نسبت به جمع‌آوری به موقع و اصولی پسماندهای خانگی داشته باشد که در این خصوص تعبیه سطل‌های زباله الزامی است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساوه نیز در این جلسه تصریح کرد: تمام واحدهای مستقر در شهر صنعتی کاوه موظف شدند برای تخلیه پسماند از محیط زیست مجوز بگیرند زیرا این کار در مدیریت مطلوب پسماند صنعتی نقش مهمی دارد.
«سیدعلی دعایی لنگرودی» گفت: به دلیل مسافت و مسیر دسترسی، شهر صنعتی ساوه مکان مناسبی برای احداث سایت پسماند نیست.
وی بیان کرد: بیش از ۶۰۰ واحد صنعتی در شهر صنعتی کاوه مستقر است اما شهر صنعتی ساوه (احمدآباد) حدود ۳۰ واحد فعال دارد که همین امروز لزوم ایجاد سایت پسماند در شهر صنعتی کاوه را دوچندان می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها