غیبت تیلور در فرانسه/ حضور ۴ قهرمان المپیک در جام کشتی دوگلان

تهران - ایرنا - چهل و هفتمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ «هنری دوگلان» فرانسه در حالی روزهای ۲۵ تا ۲۹ دی ماه در فرانسه برگزار می‌شود که ۴ قهرمان المپیک و پنج قهرمان جهان در آن حضور دارند. برخلاف اعلام برخی رسانه‌ها «دیوید تیلور» حریف مستقیم «حسن یزدانی» در این رقابت‌ها نیست.

به گزارش ایرنا، چهل و هفتمین دوره جایزه بزرگ «هنری دوگلان» برگزار خواهد شد که نزدیک به ۳۰۰ ورزشکار از ۲۳ کشور مختلف در آن حضور خواهند داشت.

مسابقه احتمالی قهرمانان المپیک و جهان شامل «شریف شریف‌اف» از جمهوری آذربایجان با «کایل اسنایدر» از آمریکا می‌تواند یکی از جذاب‌ترین مبارزه‌های این دوره از رقابت‌ها در وزن ۹۷ کیلوگرم باشد. چنانچه این دو رقیب در فرانسه روبروی یکدیگر برخورد کنند می‌تواند دیدار انتقامی از مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ باشد،   جایی که قهرمان المپیک لندن و دارنده مدال برنز المپیک ریو با نتیجه ۵ بر ۲  حریف آمریکایی را شکست داد و به فینال راه یافت که در دیدار فینال با شکست برابر «عبدالرشید سعدالله‌یف» مدال نقره گرفت.

اما «ماگومد مراد گادژیف» آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم و داغستانی الاصل تیم لهستان نیز که برای نخستین مرتبه به وزن ۶۵ کیلوگرم و وزن المپیکی آمده در این پیکارها گام به تشک کشتی خواهد گذاشت. گادژیف، دارنده دو مدال جهانی، یک سال گذشته را بدون شکست در وزن ۷۰ کیلوگرم سپری کرد. او طلای جام جهانی، مسابقات قهرمانی اروپا و جام زیلکوفکسی لهستان را در کارنامه دارد و برای اینکه در چهارمین مسابقه متوالی خود طلا بگیرد باید قهرمانان جهان و المپیک همچون «ولادیمیر خینچگاشویلی» از گرجستان، «جیمز گرین» دارنده دو مدال جهانی از آمریکا و «آگوستین آلخاندرو» و ستاره نوظهور کشتی آزاد آمریکا یعنی «جان دیاکومیالسیس» را از پیش رو بردارد.

همچنین برخی از آزادکاران که عناوین قهرمانی و مدال‌های جهانی را در کارنامه دارند همچون «کایل داک» از آمریکا، «بکا لومتادزه» و «گنو پتریاشویلی» از گرجستان نیز در فرانسه حضور دارند.  

«بکا لومتادزه» دارنده طلای جهان در فرانسه حریف سرختی همچون «جوزف کلون» دارنده مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۸ را پیش رو خواهد داشت. «کایل داک» دارنده ۲ طلای جهان در وزن غیر المپیکی ۷۹ کیلوگرم نیز در فرانسه قرار است در وزن المپیکی ۷۴ کیلوگرم به روی تشک برود.

براساس اعلام اتحادیه جهانی کشتی و برخلاف اعلام برخی رسانه‌ها «دیوید تیلور» دارنده طلای کشتی آزاد جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم که اصلی‌ترین حریف «حسن یزدانی» در بازی‌های المپیک است و تاکنون نیز موفق شده ۲ مرتبه یزدانی را شکست دهد در ترکیب تیم کشتی آزاد آمریکا حضور ندارد و آزادکار جوانی به نام «زاهید والنسیا» در فرانسه حضور خواهد داشت.  

همچنین «جردن باروز» قهرمان جهان و المپیک در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز در فرانسه حضور نخواهد داشت.

تیلور و باروز قرار است تا ساعاتی دیگر در یک مبارزه نمایشی با یکدیگر مبارزه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار ورزش