صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد با ۲۰ میلیارد تومان سرمایه تاسیس شد

تهران-ایرنا- رییس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این صندوق با سرمایه ثبتی ۲۰ میلیارد تومان شروع به کار کرد و در آینده نقش بسیار کلیدی، مؤثر و واقعی در اکوسیستم دانش‌بنیان ها، اقتصادی و اشتغال‌زایی پایدار خواهد داشت.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه آزاد، سعید عسکری غلام زاده افزود: تأمین مالی در حوزه فناوری و نوآوری در سطح ملی از جمله اهداف صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان این که ماهیت صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، ملی و سراسری است، اظهار داشت: سایر صندوق های پژوهش و فناوری در یک حوزه و جغرافیای خاص به فعالیت می پردازند اما صندوق پژوهش و فناوری در سطح ملی ورود خواهد کرد و رویکرد آن حل مسأله های کلان کشور در بخش های گوناگون است.

رییس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد ادامه داد: برای این رویکرد، ابزارهای مختلفی در دسترس است که از جمله می توان به ارائه تأمین مالی در قالب تسهیلات، ارائه انواع ضمانت نامه ها برای قراردادها، مشارکت مدنی در پروژه های مدنی، مشارکت حقوقی در شرکت های نوپا برای حمایت از طرح های فناورانه اشاره کرد.

عسکری غلام زاده خاطرنشان کرد: ارتباط خوبی میان صندوق و سایر بازیگران اکوسیستم دانش بنیان و فناوری شکل گرفته است. در این زمینه با سایر صندوق ها و شبکه بانکی برای ایجاد هم افزایی ارتباط خوبی برقرار کردیم.

وی تصریح کرد: ظرفیت موجود در دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ مالی و بستر تحقیقاتی و دانشی بسیار بالاست، در تلاش هستیم تا صندوقی پیش رو و توانمند برای اقتصاد کشور باشد و با استفاده از این ظرفیت بالا شاهد حرکت های علمی و فناورانه قابل توجهی در سطح ملی باشیم.

رییس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در ۲ سال اخیر تحولات بسیار خوبی در عرصه فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است. این صندوق هم به عنوان بازوی اصلی تأمین مالی در حوزه فناوری نقش ایفا خواهد کرد.

عسکری غلام زاده همچنین گفت: هدف این است که یک بنای بسیار قوی در حوزه فناوری ایجاد کنیم و با هم افزایی در کل کشور و با بازیگران این اکوسیستم و ظرفیت های موجود در دانشگاه، یک کار جدی و واقعی در اقتصاد کلان کشور شاهد باشیم.

وی اظهار داشت: در بخش بازیگران اکوسیستم فناوری و ارتباط با نهادهای بالادستی فناوری از جمله معاونت علمی ریاست جمهوری، کارگزاران، پارک های علم و فناوری، شرکت های دانش بنیان و خلاق، تجربه خوبی در صندوق دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد.

رییس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: قطعاً این صندوق در آینده نقش بسیار کلیدی، مؤثر، واقعی در اکوسیستم دانش بنیان، اقتصادی و اشتغالزایی پایدار خواهد داشت. چون یکی از ارکان اقتصاد پایدار و مقاومتی اقتصاد دانش بینان است و این صندوق به عنوان یک نهاد مالی نقش مؤثری در این رابطه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش