۱۳۰ میراث بان با میراث فرهنگی کرمان همکاری می‌کنند

کرمان - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از آمادگی همکاری افتخاری ۱۳۰ نفر میراث بان برای حفظ و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ سید علی حسینی روز چهارشنبه با علام این مطلب به رسانه ها  افزود: تاکنون ۱۳۰ نفر از سراسر استان در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند که تعداد بیشتر آنها در شهر کرمان حضور دارند.

وی تصریح کرد: طرح استفاده از میراث‌بانان افتخاری به‌منظور مسئولیت‌پذیری اجتماعی و تسهیل روند انتقال مفاهیم به مردم در راستای احترام و صیانت از آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در حال اجرا است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: بیشتر اماکن تاریخی و محوطه های باستانی استان کرمان در شهرستان های جنوبی قرار دارد و توجه این موضوع همکاری بیش از پیش میراث بانان افتخاری و همچنین انجمن های مردم نهاد در زمینه حفاظت و مراقبت از آثار مذکور را خواستاریم.

وی ادامه داد: افراد علاقه مند به شرکت در طرح افتخاری میراث بان می توانند به یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مراجعه کنند تا زمینه همکاری آنها فراهم شود.

سرهنگ حسینی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نیرو در قالب ۱۸ پایگاه حفاظتی در سراسر استان کرمان به حراست و پاسداری از اماکن تاریخی می‌پردازند.

استان کرمان با هفت اثر جهانی، بیش از ۷۰۰ اثر ملی و هزاران جاذبه تاریخی و طبیعی از مقاصد مهم گردشگری کشور محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها