سلامت رانندگان در جاده‌های خراسان رضوی رصد می‌شود

مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: سلامت رانندگان و خدمه سفر در ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان از نظر ابتلا به کرونا مورد پایش قرار می‌گیرد.

ابراهیم نصری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکتهای حمل و نقل مسافربری موظف شدند علاوه بر مسافران، سلامت رانندگان و خدمه سفر را از طریق سامانه ای که بین وزارت بهداشت و شرکت‌های حمل و نقل مسافر برقرار شده است استعلام و بررسی کنند.

وی ادامه داد: با وارد کردن کد ملی خدمه ناوگان مسافربری در آدرس اینترنتی www.safarvip.com و استعلام از نظر عدم ابتلای رانندگان به کرونا، علاوه بر حفظ سلامت خدمه ناوگان مسافربری، زنجیره  انتقال کرونا در سفرهای بین شهری قطع خواهد شد.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی شمار شرکتهای حمل و نقل مسافر خراسان رضوی را ۱۳۱ واحد عنوان کرد و گفت: حدود هشت هزار و ۴۰۰ راننده در حوزه حمل و نقل عمومی مسافر جاده ای با حدود پنج هزار دستگاه اتوبوس، مینی بوس و خودرو سواری کرایه در این استان فعالیت دارند.

طی هشت ماه ابتدای امسال و در شرایط شیوع کرونا هشت میلیون و ۳۲۳ هزار و ۵۵۰ فقره بلیت در خراسان رضوی برای مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای برای مقصدهای درون و برون استانی صادر شده است.

بر اساس اعلام اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی با وجود کاهش ۳۸ درصدی مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی استان در سال جاری در مقایسه با پارسال، به طور متوسط ماهانه حدود یک میلیون بلیت برای سفر با این ناوگان در مسیرهای درون و برون استانی صادر می‌شود که این موضوع بر اهمیت پایش و بررسی سلامت مسافران از نظر شیوع کرونا افزوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها