سالانه ۱۴ هزار تن محصولات شیلاتی در استان زنجان تولید می‌شود

زنجان - ایرنا - رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان گفت: سالانه قریب به ۱۴ هزار تن انواع محصولات شیلاتی در این استان تولید می‌شود که زنجان به این لحاظ جایگاه ۱۲ را بین استان‌های کشور دارد.

پرویز مرادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سهم بخش کشاورزی از تولید ناخالص داخلی در استان زنجان ۲۶.۵ درصد است که نسبت به رقم ۱۲.۵ درصد میانگین کشور، بالاتر است.  

وی یادآورشد: میزان سهم بخش کشاورزی این استان از صادرات غیرنفتی هفت درصد بوده در حالیکه میانگین سهم این بخش در کشور، ۱۵ درصد است.

مرادی ادامه داد: بر اساس داده های حاصل از تولید محصولات کشاورزی سال گذشته، استان زنجان با تولید یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن محصولات زراعی، رتبه ۱۸ را در این زمینه در بین استان های کشور به دست آورده است.  

رییس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان گفت: در زمینه تولید محصولات باغی نیز استان زنجان با میزان ۴۷۲ هزار تن سال گذشته، در جایگاه ۱۸ کشور ایستاد.  

به گزارش ایرنا استان زنجان ۱.۳ درصد مساحت کل کشور را دارد. این استان با داشتن  ۸۴۵ هزار هکتار عرصه های مناسب کشاورزی، پنج درصد اراضی کشاورزی کشور را دارد.

بخش کشاورزی در استان زنجان بیش از ۹۰ هزار بهره‌بردار دارد که به تولید انواع محصولات زراعی و باغی اشتغال دارند.

سالانه نزدیک سه میلیون تن انواع محصولات کشاورزی دراستان تولید می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =