نوع آلاینده‌ها در کلان شهرها ناشی از بی‌کیفیتی سوخت است

تهران- ایرنا- نماینده تهران درتذکر شفاهی خود خواستار رسیدگی به وضعیت آلودگی هوای کلان شهرها شد و افزود:‌ نباید انکار کرد که نوع آلاینده‌ها در کلان شهرها ناشی از بی‌کیفیتی سوخت است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، سمیه رفیعی در نشست علنی امروز در تذکر شفاهی خود درباره وضعیت آلودگی هوا گفت: مصرف گاز طبیعی با توجه به شیوع کرونا پایین آمده است پس علت خاموشی‌های مکرر و خسارت‌بار چیست؟ آیا فوتی‌های ناشی از آلودگی‌های هوا کمتر از کرونا است؟ که در قبال آن بی‌توجهی می‌کنید در حالی که تلفات جانی زیادی داده‌ایم.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: از کمیسیون تلفیق لایحه بودجه  ۱۴۰۰ می‌خواهیم به‌شکل ویژه به وضعیت معیشت و اقتصاد محیط‌بانان توجه کنند.

در این نشست محمدرضا صباغیان بافقی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر نیرو، گفت: قطعی برق برخی شهرستان‌ها و استان‌ها در روزهای اخیر، مردم و واحدهای تولیدی را دچار مشکل کرده است، در چنین مواقعی نحوه مدیریت ارزیابی می‌شود و انتظار می‌رفت چنین مدیریتی در زمینه برق صورت نمی گرفت. می‌خواهیم که مجلس به موضوع قطعی برق ورود کند.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه با اشاره به افزایش قیمت برخی مواد مصرفی مورد نیاز مردم، گفت: قیمت کالاهای اساسی از جمله تخم‌مرغ و روغن افزایش یافته و این افزایش باعث فشار بر مردم شده است مردم منتظر اقدام جدی از سوی دولت و مجلس هستند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha