حماس: حمله رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی سوریه تروریستی است

تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در بیانیه‌ای به حمله بامداد امروز (چهارشنبه) رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی سوریه واکنش نشان داد و آن را تروریستی خواند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس در توئیتی، حمله بامداد امروز (چهارشنبه) صهیونیست‌ها به مناطق مرزی «البوکمال» و «دیرالزور» واقع در شرق سوریه را «تروریستی» خواند و گفت: این اقدام تروریستی بدون مقابله واقعی با رژیم صهیونیستی متوقف نخواهد شد.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: جنایت دوباره رژیم صهیونیستی در سرزمین سوریه، برآمده از ذهنیت تهاجمی دشمن صهیونیست و رفتار توسعه طلبانه آن در منطقه است.

سخنگوی حماس تأکید کرد که این جنایت و اقدام تروریستی بدون مقابله واقعی همه جریان‌های پویا و فعال امت با رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داشت.

«بشار الجعفری» معاون وزیر امور خارجه سوریه نیز بامداد امروز بر ضرورت پاسخگو کردن کشورهای حامی تروریسم در کشورش تأکید کرد و گفت که این کشورها باید ملزم شوند تا نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد را متوقف کنند.

الجعفری افزود: عمل نکردن شورای امنیت به مسؤولیت های خود در این زمینه، موجب تشویق تروریست ها و حامیان آنان برای ادامه جنایت هایشان می‌شود.

ساعت ۰۱:۱۰ بامداد امروز به وقت دمشق، مناطقی از شهر دیرالزور و شهر البوکمال در شرق این کشور هدف حملات جنگنده‌های رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

این حملات یک هفته پس از آن صورت می گیرد که پدافند هوایی ارتش سوریه چهارشنبه شب گذشته حملات موشکی اسرائیل به جنوب دمشق را دفع کرده بود.

رژیم اسرائیل در سال های اخیر بارها به دمشق و مناطق مختلف سوریه حمله هوایی کرده که با رهگیری به موقع پدافند هوایی دمشق در بیشتر مواقع، این حملات دفع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان