سرمربی مهرام: لیگ برتر بسکتبال در حال جوان شدن است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم بسکتبال مهرام تهران، گفت: فرصت بازی کردن بازیکنان جوان در لیگ برتر پیش‌آمده و به نظر من لیگ در حال جوان شدن است.

«علی آرزومندی» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص کیفیت لیگ برتر بسکتبال در این فصل، اظهار داشت: در شروع لیگ به دلیل اینکه بازیکنان مدت زیادی از شرایط بازی دور بودند، کیفیت آن‌ها تحت تاثیر قرار گرفته بود اما هفته به هفته تیم‌ها شرایط بهتری پیدا کردند و در حال حاضر لیگ با کیفیتی را مشاهده می‌کنیم.

وی در مورد پیروزی تیم مهرام برابر شیمیدر قم که به عنوان حساس‌ترین دیدار گروه از آن یاد می‌شود، عنوان کرد: این دیدار بسیار سخت بود و صدرنشین گروه با این بازی مشخص می‌شد. بازی بسیار پربرخورد و سنگین بود که با تلاش بازیکنانمان به پیروزی ختم شد.

سرمربی تیم مهرام درباره جوانگرایی در لیگ برتر بسکتبال، خاطرنشان کرد: وقتی که تعداد تیم‌ها در لیگ برتر افزایش پیدا کرد، شاهد جوانگرایی بیشتری در لیگ بودیم. با این کار فرصت به بازیکنان جوان بیشتر داده می‌شود و به نظر من لیگ ما در حال جوان شدن است. ما در این موضوع چند سالی عقب افتادیم اما حالا شرایط بهتر شده است. 

آرزومندی افزود: بازیکنان جوان باید از فرصتی که بدست می‌آورند، استفاده کنند و شخصیت حرفه‌ای بودن داشته باشند. شرایط برای رشد بازیکنان جوان بهتر شده و من به این موضوع خوشبین هستم و امیدوارم در آینده شاهد بیشتر شدن تعداد بازیکنان جوان با کیفیت و با جثه بدنی خوب در لیگ باشیم.  

وی در خصوص پایین آمدن کیفیت بازیکنان خارجی در لیگ برتر بسکتبال کشورمان، گفت: مهم‌ترین دلیل این موضوع شرایط ارزی است. ما در گذشته به راحتی می‌توانستیم بازیکنان بسیار باکیفیتی را به لیگ بیاوریم اما در حال حاضر آوردن بازکن باکیفیت خارجی بسیار سخت و هزینه‌بر است. تیم در این شرایط ناچار هستند که بازیکنان خارجی ارزان‌تر بیاورند و گرنه هیچ مربی بدش نمی‌آید که بازیکن باکیفیت داشته باشد.

سرمربی تیم بسکتبال مهرام از تاثیر حضور بازیکنانی مانند «مهدی کامرانی» و «صمد نیکخواه بهرامی» در این تیم، گفت: این بازیکنان در بسکتبال الیت و حرفه‌ای هستند و سال‌ها طول می‌کشد تا بازیکنانی با این کیفیت به بسکتبال ما اضافه شود. رفتار، تکنیک و دانش بسکتبالی‌ آن‌ها به بازیکنان ما بسیار کمک می‌کند. آن‌ها به معنای واقعی الگو هستند.

 آرزومندی در پاسخ به این پرسش که آیا امسال قهرمان می‌شوید یا خیر، بیان داشت: ما از وقتی که شروع کردیم، هدف خود را برای قهرمانی گذاشتیم چرا که تیم مهرام همیشه برای اول شدن وارد مسابقات می‌شود. هر روز تلاش خود را بیشتر می‌کنیم تا به این هدف نزدیک‌تر شویم.

تیم بسکتبال مهرام تهران در این فصل از لیگ برتر در پایان دور رفت با ۱۴ امتیاز در صدر گروه ب قرار گرفته است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =