۱۹ بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی در زمان بحران، عملیاتی است

گرگان - ایرنا - مسوول روابط عمومی و ارتباطات مردمی هلال احمر کشور با اشاره به تعدد ماموریت‌های این جمعیت گفت که ۱۹ فروند بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی در زمان بروز بحران و حوادث، عملیاتی است.

روح‌الله استاک روز چهارشنبه در نشست با مدیران خبرگزاری های گلستان در گرگان اظهار داشت: هلال احمر چندین بالگرد دیگر هم در اختیار دارد که تعدادی از آن ها در مرحله تعمیر اساسی بوده و با تمام شدن این فرایند به چرخه خدمت بازخواهند گشت.

وی بیان کرد: همچنین یک فروند بالگرد توسط هلال احمر خریداری شده که سال آینده به این جمعیت تحویل داده می شود.

مسوول روابط عمومی و ارتباطات مردمی هلال احمر همچنین به بودجه ۲۴ هزار میلیارد ریالی سال ۹۹ این جمعیت اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۲هزار میلیارد ریال از این اعتبار وصول شده است.

استاک به تعداد زیاد حوادث طبیعی در کشور اشاره کرد و گفت: با وجود مصرف مداوم کالاهای انباشته شده در انبارها، نیمی از ظرفیت این انبارها پُر است.

مسوول روابط عمومی و ارتباطات مردمی هلال احمر به مطایبه روز گذشته معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گلستان مبنی بر وقوع انواع حادثه در این استان به جز سقوط شهاب سنگ، بر ضرورت فراهم کردن زیرساخت های مقابله با حوادث و بحران ها در گلستان به عنوان یکی از مناطق حادثه خیز کشور تاکید کرد.

وی همچنین خواستار تعامل بیش از گذشته جمعیت هلال احمر گلستان با رسانه های گروهی کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان نیز در این جلسه با اشاره به حادثه‌خیز بودن این استان شمالی گفت: رسانه های گروهی در پوشش حوادث همواره پشتیبان هلال احمر هستند که نمونه بازر آن انعکاس مستمر اخبار زلزله های رامیان و مراوه تپه در تابستان امسال است.

فرهاد میقانی بر استفاده بیشتر از ظرفیت رسانه های گروهی استان در ارایه خدمات هرچه بهتر جمعیت هلال احمر تاکید کرد.

در این نشست تعدادی از مدیران خبرگزاری های گلستان تقویت تعامل با رسانه های گروهی، لحاظ تنوع سبد رسانه ای توسط جمعیت هلال احمر در حوزه اطلاع رسانی و برگزاری دوره های آموزشی تخصصی خبرنگاری مدیریت بحران را خواستار شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها