جنوب اصفهان ظرفیت ساخت پیست موتورسواری و اتومبیلرانی را دارد

اصفهان - ایرنا - رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان گفت: جنوب مرکز این استان در محدوده سپاهانشهر با توجه به وجود زمین مناسب، ظرفیت و قابلیت ساخت یک پیست موتورسواری و اتومبیلرانی را دارد.

احمد بازوبندی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این پیست می‌تواند در بخشی از زمین‌های حدفاصل سپاهانشهر و باغ ابریشم در جنوب اصفهان که متعلق به سپاه است ساخته شود و در همین راستا جلساتی با بسیج ورزشکاران و مسوولان سپاه صاحب‌الزمان(عج) و حتی آستان قدس رضوی استان برای سرمایه گذاری برگزار شد اما نتیجه عملی به همراه نداشت.

وی اضافه کرد: از لحاظ نوع خاک، مساحت و شکل زمین، منطقه مورد اشاره بسیار مناسب است ولی به سرمایه‌گذار نیاز دارد.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان با بیان اینکه جنوب این خطه علاقه‌مندان بیشتری به این ورزش نسبت به شمال اصفهان دارد خاطرنشان کرد: بنابراین احداث یک پیست به توسعه موتورسواری و اتومبیلرانی منجر خواهد شد.

بازوبندی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود ساخت پیست موتورسواری و اتومبیلرانی در منطقه مذکور حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه داشته باشد و در رشته‌هایی مانند آفرود و کراس مورد استقبال خوبی قرار گیرد.

وی با اشاره به پیست اتومبیلرانی و موتورسواری نقش جهان واقع در شمال منطقه به عنوان اصلی‌ترین مجموعه این رشته در اصفهان اظهارداشت: پیست نقش جهان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل و استانداردسازی آن نیازمند حدود ۱۰ میلیارد تومان است.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی اصفهان خاطرنشان کرد: پیست مذکور در صورت استانداردسازی مکان مناسبی برای برپایی مسابقات ملی است و با توجه به توانمندی ورزشکاران اصفهانی شاهد رقابت‌های جذاب و مطلوبی در آن خواهیم بود.

در استان اصفهان حدود ۲۵۰ ورزشکار در رشته های مختلف موتورسواری و اتومبیلرانی در ۲ بخش آقایان و بانوان فعالیت می‌کنند.

این استان بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و یک هزار و ۷۰۰ باشگاه ورزشی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =