تعلیق خلبان تونسی به دلیل مخالفت با پرواز از امارات به اسراییل

تهران-ایرنا- یک خلبان تونسی که در شرکت هواپیمایی امارات کار می‌کرد، اعلام کرد که پس از امتناع از پرواز به تل آویو، از کار تعلیق شده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری ایماسک، خلبان «منعم صاحب الطابع» در صفحه فیسبوک خود نوشت: فعالیت من به عنوان خلبان امارات به دلیل امتناع از شرکت در پرواز به تل آویو به حالت تعلیق درآمد. خدا فقط از من مراقبت می‌کند، پشیمان نیستم.

وی در یک اظهارات مطبوعاتی گفت: قبل از آنکه در کمیته انضباطی حضور پیدا کنم، از کارم برکنار شده و مجبور شدم به دلیل انتشار آخرین پُست در فیسبوک، حساب کاربری خودم را تحت فشار شرکت هواپیمایی امارات مسدود کنم.

این اقدام شرکت هواپیمایی امارات خشم و واکنش گسترده تونسی‌ها را به همراه داشت و بسیاری از کاربران و فعالان تونسی این تصمیم صاحب الطابع را تحسین و تمجید کردند.

25 شهریور گذشته بودکه دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا از توافق امارات و رژیم صهیونیستی بر سر عادی‌سازی روابط خبر داد؛ اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمینهای عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

ناظران معتقدند که توافق عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی که فلسطینی ها آن را خیانت و خنجر از پشت سر به ملت فلسطین خوانده‌اند، با هدف کمک به پیروزی « دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صورت گرفته است، اما در نهایت این توافق به پیروزی او در انتخابات هیچ کمکی نکرده است.

ماه گذشته، وزارت امور خارجه تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد که ادعاهای مطرح شده درباره عادی سازی روابط با اسرائیل با مواضع رسمی و اصولی جمهوری تونس که حامی آرمان فلسطین و حقوق مشروع ملت فلسطین است در تعارض است.

وزارت خارجه تونس تأکید کرد که قیس سعید رییس جمهوری بارها در مناسبت های مختلف بر حمایت از حقوق ملت فلسطین و حق آن ها در تعیین سرنوشت خود و برپایی کشور مستقل به پایتختی قدس شریف تأکید کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار جهان