هیات تکواندو زنجان قریب یک میلیارد ریال کمک مومنانه انجام داده است

زنجان - ایرنا - رییس هیات تکواندو استان زنجان گفت: هیات تکواندو این استان با توجه به شیوع ویروس کرونا، نسبت به توزیع اقلام معیشتی به مبلغ قریب یک میلیارد ریال در قالب کمکهای مومنانه اقدام کرده است.

علی سپهری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این کمک‌های مومنانه که بیشتر در قالب تهیه ارزاق صورت گرفته با تشریک مساعی ورزشکاران و ورزش‌دوستان علاوه بر شرکت پر رنگ در برنامه‌های فدراسیون تکواندو با عنوان "دست‌های خدایی" و اداره کل ورزش و جوانان استان که به‌صورت کلی و با اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های خیرین در حال انجام است بوده و سعی بر این است در مرحله بعد که معطوف به پایان سال می شود، مرحله چهارم این مساعدت‌ها را داشته باشیم.

وی اظهار داشت: این هیات در راستای عمل به فرامین رهبر معظم انقلاب و هم راستا با سایر ارگان ها و هیات های ورزشی وظیفه و رسالت اجتماعی خود را در این خصوص طی سه مرحله انجام داده است و در حال حاضر نیز جمع‌آوری کمک های خیرین و خانواده بزرگ تکواندو ادامه دارد تا بتوانند در حد بضاعت، مشکلات همنوعان خود را برطرف کند.

سپهری از خیرین و نیکوکاران به ویژه سیدعلی موسوی از شهرستان زنجان و شهرام اسدی از شهرستان ابهر که در این امر خداپسندانه کمک کار هیات استان و شهرستان ابهر بوده اند، قدردانی کرد و افزود: در مرحله نخست کمک های معیشتی به ارزش ۱۰ میلیون تومان در زنجان و بالغ بر ۹ میلیون تومان در شهرستان ابهر توزیع شد.

رییس هیات تکواندو استان زنجان گفت: در مرحله دوم کمک های مومنانه، گوشت گرم گوساله به همراه ارزاق به مبلغ ۲۶ میلیون تومان در زنجان و ۱۱ میلیون تومان ارزاق و کمک هزینه معیشتی در شهرستان ابهر و در مرحله سوم نیز خیرین و ورزشکاران زنجانی ۲۴ میلیون تومان ارزاق و وجه نقد و هفت میلیون تومان نیز تکواندوکاران ابهری کمک های مؤمنانه بین نیازمندان پخش کردند.

سپهری افزود: در شهرستان های دیگر استان نیز کمک های مومنانه از سوی این هیات انجام گرفت که در حال حاضر آمار دقیق از آن موجود نیست که در برخی مواقع اقلامی همچون یخچال، تلویزیون، فرش و دیگر لوازم مورد نیاز به قیمت بیش از ۱۰ میلیون تومان بین محرومین اهدا شده است.

وی به ادامه جمع آوری کمک های علاقه مندان برای رساندن آن به دست محرومین، اشاره کرد و اظهار داشت: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۹۹۹۹۲ به نام شورای بسیج ورزش استان و ۶۰۶۳۷۳۷۰۰۴۷۹۹۵۶۳ به نام هیات تکواندو استان زنجان را برای جمع آوری کمک های نقدی علاقه مندان به این وظیفه اجتماعی و کار خیر اعلام کرد.

رییس هیات تکواندو استان زنجان با بیان اینکه در قرآن کریم و همچنین در احادیث و روایات بسیاری از پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) , نیکی کردن و انفاق به خلق خدا بسیار تاکید شده و آثار و برکات زیادی در نتیجه کمک کردن به دیگران بر شمرده‌ان، گفت: در واقع نفس خدمت به دیگران این است که به افرادی که برای گذران زندگی و یا پیشبرد اهداف خود نیاز به حمایت دارند مساعدت شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها