گلایه مینودشتی‌ها از نبود تخم‌مرغ با قیمت دولتی در بازار

گنبدکاووس - ایرنا - جمعی از شهروندان مینودشت از کمبود تخم‌مرغ دولتی با قیمت هر کیلوگرم ۱۶۹ هزار ریال در این شهر گلایه کرده و خواستار تامین این ماده پروتئینی پرمصرف در بازار شدند.

یکی از شهروندان مینودشتی روز پنجشنبه به ایرنا گفت:  حدود ۱۰ روز است که برای خرید تخم مرغ با قیمت تنظیم بازار به فروشگاه‌های مختلف مراجعه می‌کنم اما خبری از عرضه آن در بازار نیست.

علی سرایلو افزود: فروشندگان در پاسخ به خریداران تخم‌مرغ تنظیم بازار می‌گویند که در ۲ هفته اخیر هیچ سهمیه‌ای به مینودشت تخصیص نیافته است.

وی با اشاره به عرضه تخم مرغ‌های بسته‌بندی یک کیلوگرمی با نرخ ۴۰۰ هزار ریال در برخی از فروشگاه‌های مینودشت، اظهارداشت: خیلی از افراد توان خرید تخم مرغ با این قیمت را ندارند.

صاحب یکی از واحدهای صنفی مینودشت نیز به ایرنا گفت: قبلا امکان خرید تخم‌مرغ از توزیع‌کننده با قیمت آزاد هر کیلوگرم ۲۰۰ هزار ریال و فروش با قیمت ۲۲۰ هزار ریال وجود داشت اما از حدود ۲ ماه پیش تاکنون به دلایل نامعلوم، خرید و فروش تخم مرغ آزاد ممنوع است.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود، افزود: اگر تخم مرغ آزاد نیز می‌خریدم باید آنرا با قیمت مصوب تنظیم بازار یعنی هر کیلوگرم ۱۶۹ هزار ریال می‌فروختیم که عملا غیر منطقی بود.

وی اضافه کرد: با توجه به توزیع نشدن ۲ هفته‌ای سهمیه تخم مرغ تنظیم بازار در این شهر، آمادگی داریم در صورت موافقت اداره صنعت، معدن و تجارت تخم مرغ آزاد را تامین و با سود حداقلی در اختیار خریداران قرار دهیم.

درهمین پیوند رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مینودشت در گفت و گو با ایرنا، با تایید کمبود تخم‌مرغ تنظیم بازار در فروشگاه‌های این شهر گفت: مدتی است به دلیل کمبود تولید تخم‌مرغ و افزایش مصرف آن در بازار، سهمیه تنظیم بازار این ماده پروتئینی به شهرستان تخصیص داده نشده است.

علی تجری افزود: گلایه مردم در این رابطه به‌حق است و تلاش داریم تا هر چه زودتر سهیمه مورد نیاز شهرستان تامین شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مینودشت گفت: عرضه تخم مرغ بیشتر از قیمت تنظیم بازار تخلف است اما با توجه به نیاز شهرستان، فروشگاه‌ها می‌توانند تخم مرغ را با قیمت آزاد تهیه و به فروش برسانند.

تجری افزود: نیاز روزانه مینودشت، پنج تن تخم مرغ است اما در ۲ ماه اخیر فقط ۲۳ تن از این ماده پروتئینی با قیمت دولتی به شهرستان تخصیص یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =