اعتبار اختصاص یافته به طرح زیرگذر کاشان ۲ برابر شد

کاشان - ایرنا - رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: اعتبار اختصاص یافته به طرح زیرگذر این شهر با توجه به شرایط تحریم و افزایش قیمت‌ها با افزایش ۲ برابری و انجام همه تعهدهای شهرداری همراه شد.

علیرضا پورعسگری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعتبار مورد نیاز طرح زیرگذر کاشان با توجه به برآورد اولیه پیمانکار و در وضعیت قیمت مناسب ۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده بود که با توجه به تغییر قیمت‌ها متحمل افزایش ۲ برابری شدیم که ۷۰ درصد زمین و ۳۰ درصد وجه نقد را در بر می‌گیرد.

وی اظهار داشت: دی ۱۳۹۷ قراردادی بین شهرداری و قرارگاه خاتم (موسسه شهید رجایی) منعقد و مقرر شد این پیمانکار ۳۰۰ میلیارد تومان کار عمرانی در خصوص تقاطع های غیر همسطح در کاشان اجرا کند.

رییس شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به تاخیر پنج ماهه و آغاز عملیات اجرایی طرح زیرگذر کاشان در خرداد ۱۳۹۸ گفت: گرفتن مجوزها و ناهماهنگی‌های بین اعضای شورا دلیل اصلی تاخیر اولیه بود.

به گفته وی، طرح زیرگذر کاشان بزرگترین طرح عمرانی در ۹۰ سال عمر شهرداری این شهر و بر این پایه موانع بزرگی هم سر راه است.

پورعسگری تصریح کرد: با توجه به اهمیت زیرگذر کاشان از جمله قرارگیری در شریان شمال و جنوب و بار ترافیکی سنگین در ورودی شهر، ضرورت دارد شورای اسلامی و شهرداری با همه موانع از جمله آزادسازی‌ها و گرانی مواد اولیه از جمله سیمان و میلگرد به همه تعهدها برای تامین اعتبار پایبند باشد.

رییس شورای شهر کاشان با بیان اینکه آماده‌سازی تاسیسات زمان زیادی می‌طلبد، اظهار امیدواری کرد که طرح زیرگذر این شهر با توجه به روز شمار و تاخیر کمتر از سه ماهه، تا مرداد ۱۴۰۰ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

شهردار کاشان ۱۲ آذر در گفت و گو با خبرنگاران طول مسیر زیرگذر کاشان را ۲ کیلومتر و اجرای آن را  در ۲ قطعه عنوان کرد و گفت: قطعه نخست از تقاطع فلسطین تا میدان حضرت ولی عصر (عج) و قطعه دوم از این میدان تا بعد از تقاطع بلوار معمار است.

سعید ابرایشمی راد با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود قطعه نخست طرح زیرگذر کاشان تا پایان امسال به پایان برسد، افزود: چون قطعه نخست و دوم این طرح با هم ارتباط کامل دارند، امکان بهره‌برداری قطعه نخست به تنهایی وجود ندارد.

وی یادآور شد: طبق برنامه، زمان بهره‌برداری از طرح زیرگذر این شهر با صرف اعتباری نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان خرداد سال ۱۴۰۰ اعلام شده بود که انتقال برخی تاسیسات زیربنایی سه ماه در اجرای این طرح تاخیر ایجاد کرد.

به گفته وی، این طرح در شرایط اقتصادی و بحران جزو طرح‌های فعال شهرداری کاشان محسوب می‌شود که تاکنون هشت هزار ۵۰۰ تن میلگرد، ۵۰ هزار مترمکعب بتن و یک هزار و ۳۰۲ شمع در آن به کار رفته است.

طرح زیرگذر کاشان از ۱۳ سال پیش جزو مطالبه‌های مهم مردم این شهر بوده است.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها