۲۵ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۳۲
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84183855
۰ نفر

برچسب‌ها

قطع مکرر برق در بروجرد و مشکلات ایجاد شده برای مردم

بروجرد– ایرنا – قطع مکرر برق در مناطق مختلف شهرستان بروجرد بدون اعلام قبلی مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

به گزارش ایرنا، قطع مکرر برق در هفته اخیر موجب شده تا به دلیل کارکرد وسایل گرمایشی برخی از خانواده ها مشکلاتی برای این قشر برغم سردی هوا ایجاد شود.

یک شهروند بروجردی گفت: اغلب آپارتمانها دارای سیستم گرمایشی پکیج بوده و با قطع برق این سیستم قطع و بلافاصله خانه سرد می شود. 

کبری کمانکش افزور: با قطع پکیج عملا سیستم گرمایشی و آب گرم نداریم.

یک شهروند دیگر بروجردی گفت: قطع برق در شب بارها موجب شده تا همزمان بیش از ۶منطقه در خاموشی کامل باشد که علاوه بر ایجاد رعب و وحشت زمینه ساز سرقت و حتی زورگیری شده و امنیت شهروندان را به مخاطره می اندازد.

محمد فیض نژاد  که از کسبه بروجردی است افزود: تاکنون به دلیل محدودیتهای کرونا با تعطیلی بازار در غروب هنگام شلوغی بازار مواجه بودیم حال قطع برق در ساعت شلوغی و تردد مردم کسب و کار را با مشکل مواجه کرده است.

یک راننده بروجردی گفت: قطع برق تنها در داخل شهر رخ نمی دهد و خاموشی در محورهای ارتباطی مشکلاتی را برای رانندگان در شب ایجاد و قطعا عامل  مهمی در ایجاد تصادف خواهد بود.

وی افزود: اینکه علت قطع برق مصرف بالای گاز باشد برای مردم چندان قابل قبول نبوده زیرا امسال به دلیل کرونا هزاران مدرسه و دانشگاه تعطیل و عملا صرفه جویی در مصرف گاز را به دنبال دارد.

رییس شرکت توزیع نیروی برق بروجرد گفت: عامل اصلی عدم تولید برق عدم تامین سوخت نیروگاه ها و  افزایش مصرف گاز است.

 محمدعلی خسروی افزود:  این موارد خاموشی ناشی از افزایش مصرف گاز خارج از عهده شرکت توزیع برق بوده و توسط مرکز دیسپاچینگ ملی صورت می‌گیرد.

وی گفت: زمانی که خاموشی ها از طرف اداره برق بروجرد بوده قطعا از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شده و اکندن اعمال خاموشی از طریق مرکز صورت می گیرد و ما نیز نمی دانیم چه ساعتی چه مناطقی قطع برق دارند.

رییس شرکت توزیع برق بروجرد گفت: دستور جدید اعمال خاموشی ها قطع برق معابر، پارکها و محورهای ارتباطی است.

خسروی یادآورشد: در بخش توزیع برق در سطح شهرستان هیچ‌گونه مشکلی نداریم و میزان مصرف برق در این فصل روزانه ۹۰مگابایت برابر سال گذشته است. 

وی مدیریت مصرف انرژی را تنها راه برون‌رفت از خاموشی‌های احتمالی در این ایام اعلام کرد و از شهروندان خواست تا با مصرف بهینه برق و گاز، بر استمرار خدمات برق و گاز در کشور یاری رسانند.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای مدیریت هرچه بهتر خاموشی‌های ناشی از کمبود گاز در نیروگاه‌ها خاطرنشان کرد: شهروندان گرامی می‌توانند از طریق نرم‌افزار «برق من» خاموشی‌های احتمالی مناطق خود را پیگیری کنند.

رییس شرکت گاز بروجرد گفت:  در زمینه تامین گاز مورد نیاز شهرستان هیچگونه کمبود و مشکلی وجود ندارد و وضعیت پایداری ازنظر مصرف گاز وجود دارد.

محمد همتی افزود: طبق دستورالعمل جدید طرح نظارت بر میزان مصرف گاز در ادارات بروجرد هم اکنون در حال اجرا است و دمای ادارات به طور مکرر با هدف مصرف بهینه از گاز و صرفه جویی در مصرف انجام می شود.

وی با اشاره به وجود ۱۲۵ هزار مشترک گاز خانگی و ۲۵۰ مشترگ گاز صنعتی در بروجرد گفت: مصرف گاز در این شهرستان تغییری با سال گذشته ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها