آشتی ملی محور گفت وگوی صمیمانه رهبران حماس و جهاد اسلامی در قطر

تهران – ایرنا- "اسماعیل هنیه" رییس دفتر سیاسی جنبش حماس روز سه‌شنبه با هیأتی از جنبش جهاد اسلامی به ریاست "زیاد النخاله" دبیرکل این جنبش در دوحه قطر دیدار و دوطرف در مورد موضوع آشتی ملی گروه‌های فلسطینی تأکید کردند.

به گزارش ایرنا از تارنمای خبری "العهد لبنان"، تحولات مربوط به موضوع احیای اتحاد ملی فلسطین، پایان دادن به اختلافات برپایه برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان، ریاست [تشکیلات خودگردان] و مجلس ملی فلسطین از جمله مهم‌ترین محورهای این گفت وگوها بوده است.

دو گروه فلسطینی همچنین راه‌ها تقویت جبهه ملی برای مقابله با چالش‌های جدی مربوط به تلاش برای نابودی آرمان ملت فلسطین و الحاق اراضی اشغالی فلسطینی به رژیم صهیونیستی در کنار تب عادی‌سازی برخی کشورها را مورد بحث و گفت وگو قرار دادند.

از دیگر محورهای دیدار هیأت حماس و جهاد اسلامی بررسی عمیق تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تأثیرات آن بر شرایط جاری فلسطین و آینده اوضاع سیاسی و مستلزمات مرحله آینده و راه‌های رویارویی با آن بوده است.

حماس و فتح همچنین از نقش قطر و حمایت دائم این کشور در حمایت از ملت فلسطین و پایان دادن به محاصره غزه و کاهش درد و رنج ساکنان آن قدردانی کردند.

در این دیدار همچنین بر روابط برادرانه و متمایز میان دو طرف در تمام زمینه‌ها برای مقابله با تمام چالش‌ها تأکید شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار جهان