موافقت وزیر ارشاد با تخصیص اعتبار ویژه به چند پروژه فرهنگی هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان از موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص اعتبار ویژه به چند پروژه فرهنگی استان از جمله تکمیل کتابخانه مرکزی و ایجاد گذر فرهنگی در بندرعباس و مجتمع فرهنگی هنری بوموسی خبر داد.

فریدون همتی شامگاه سه شنبه با اشاره به دیدار اخیرش با صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: علاوه بر موارد مذکور، وزیر فرهنگ در این دیدار با حمایت ویژه اعتباری از هفته هرمزگان (پنجم تا دوازدهم اردیبهشت ماه)  که به تصویب شورای فرهنگ عمومی استان رسیده نیز موافقت کرد.

وی ابراز داشت: اقدامات خوبی در حوزه فرهنگی هرمزگان طی چند سال اخیر در استان انجام شده اما پروژه کتابخانه مرکزی بندرعباس که در دولت نهم عملیات اجرایی آن آغاز شده و اعتبارات مناسبی هم طی این سال ها به آن تخصیص پیدا کرده، با توجه به مساحت زیاد پروژه، نیازمند اعتبارات ویژه برای تکمیل شدن است که اگر به سرانجام برسد، می توان از آن به عنوان یک کار ماندگار در حوزه کتابخانه ای کشور یاد کرد.

همتی یادآور شد: در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رایزنی هایی نیز برای انجام عملیات اجرایی یک پروژه بزرگ و ماندگار فرهنگی در هرمزگان انجام شده که امیدواریم به زودی شاهد انجام آن باشیم که پس از نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه زیرساختهای فرهنگی استان، گفت: اقدامات خوبی در حوزه زیرساختی در هرمزگان انجام شده که ساخت پلاتو و نگارخانه در چهار شهرستان هرمزگان به عنوان جدیدترین اقدامات این حوزه است.

عملیات احداث کتابخانه مرکزی بندرعباس به عنوان بزرگ‌ترین پروژه فرهنگی جنوب کشور از سال ۸۷ آغاز شده است.

این کتابخانه در زمینی به وسعت هفت هزار مترمربع در قالب پنج طبقه و بخش‌های کودک، هرمزگان شناسی، مخزن جامعه کتاب، نابینایان و ناشنوایان، پژوهشگران و محققین، نگهداری کودکان‌، سالن مطالعه اکنون با گذشت بیش از یک دهه، هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

طرح بزرگ مجتمع فرهنگی هنری بوموسی در مساحتی حدود ۸ هزار متر در سه طبقه در حال اجرا است که برای تکمیل آن بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

شهرستان بوموسی شامل جزیره های بوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فارور بزرگ و فارور کوچک است.

جزیره ابوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها