تلگرام، ابزار ارتباطی حامیان ترامپ برای شورشی دیگر در واشنگتن

تهران- ایرنا- حامیان تندرو و خشونت طلب ترامپ که در هفته گذشته به ساختمان کنگره حمله کرده بودند هم اکنون از شبکه اجتماعی تلگرام برای هماهنگی‌های لازم به منظور ایجاد دومین آشوب و تجمع در واشنگتن استفاده می‌کنند.

به گزارش ایرنا، تارنمای شبکه ان بی سی نیوز بامداد چهارشنبه نوشت، طرفداران ترامپ که درصدد هستند تا برای بر هم زدن مراسم تحلیف جو بایدن رییس جمهوری منتخب آمریکا در واشنگتن تجمع کنند، در حال حاضر برای ایجاد ارتباط میان خود از کانال‌های رمزگذاری شده مخفی تلگرام استفاده می‌کنند.

به نوشته شبکه ان بی سی نیوز، پیام‌هایی که از طرف حامیان تندرو ترامپ در تلگرام رد و بدل می‌شود بیشتر مواردی مانند نحوه ساخت، پنهان کردن بمب خانگی و استفاده از اسلحه در دومین تجمع روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) است.

کریس سامپسون رئیس موسسه تحقیقات دفاعی پروژه نامتقارن ترور در این باره گفت: گروه ما در حال ردیابی پیام های رد و بدل شده از طرف حامیان ترامپ در تلگرام است و در این باره هشدارهای لازم به پلیس اف. بی آی داده شده است.

نگرانی‌ها در مورد دومین آشوب حامیان ترامپ در روز مراسم تحلیف بایدن در حالی افزایش یافته که شبکه سی ان ان سه شنبه شب گزارش داد، تهدیدات جدیدی علیه نمایندگان مطرح شده و هزاران هوادار تندرو ترامپ در روز تحلیف بایدن به دنبال محاصره ساختمان کنگره هستند.

سی ان ان به نقل از یکی از اعضای کنگره که در اواخر روز دوشنبه در جریان تعدادی از تهدیدهای جدید علیه قانونگذاران بود، نوشت: هزاران نفر از افراط گرایان مسلح طرفدار دونالد ترامپ در حال برنامه ریزی برای محاصره ساختمان کنگره آمریکا پیش از مراسم تحلیف بایدن هستند.

"کانور لمب" نماینده دموکرات پنسیلوانیا گفت: شمار افرادی که قرار است مقابل ساختمان کنگره در روز مراسم تحلیف بایدن تجمع کنند حدود چهار هزار شورشی مسلح است.

به گفته لمب، طرفداران مسلح ترامپ همچنین نحوه حضور خود مقابل ساختمان کنگره را برنامه ریزی کرده‌اند و آنان می دانند که باید چه ساعتی شلیک کنند و چه ساعتی شلیک نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار جهان