محکومیت اقدام خصمانه آمریکا علیه انصارالله همچنان ادامه دارد

تهران – ایرنا- حزب کنگره مردمی یمن و متحدان آنها، اتحادیه علمای یمن و احزاب دیدار مشترک (اللقاء المشترک) این کشور تصمیم وزارت امورخارجه آمریکا برای تروریست خواندن انصارالله یمن را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا در بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری سبای یمن قرار گرفت، آمده است که تصمیم دولت ترامپ که واپسین روزهای خود را سپری می‌کند، تأثیرات بسیار بدی بر صلح و حل سیاسی در یمن دارد و تلاش‌های بین‌المللی را پیچیده‌تر خواهد کرد که با هدف یافتن راه‌حلی برای پایان دادن به درد و رنج ملت یمن صورت می‌گیرد.

کنگره مردمی و متحدان آن اعلام کردند که این تصمیم آمریکا قابل قبول نیست و شایسته است که وزارت امورخارجه ایالات  متحده، به جای آن که شرایط در یمن را پیچیده‌تر کند، ائتلاف متجاوز را زیر فشار بگذارد تا تجاوزگری و محاصره یمن را پایان دهند و صلح محقق شود.

این حزب یمنی اعلام کرد که این تصمیم آمریکا هیچ ارزشی ندارد و تنها درد و رنج مردم یمن را بیشتر خواهد کرد که با بدترین بحران انسانی در جهان روبرو هستند.

کنگره مردمی و متحدان آن از سازمان‌های بین‌المللی خواست که تصمیم یکجانبه دولت ترامپ را عملی نکنند، اقدامی که نشان می‌دهد رییس جمهوری کنونی آمریکا به دنبال پیچیده‌تر کردن حل سیاسی در یمن و طولانی‌تر کردن تجاوزگری و محاصره تحمیلی بر ملت یمن است.

بیانیه اتحادیه علمای یمن علیه تروریست خواندن انصارالله

اتحادیه علمای یمن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تصمیم ظالمانه، رسوایی سیاسی دیگر و اقدامی جنون‌آمیز بدون توجه به تبعات از سوی رییس جمهوری دیوانه و روانی یعنی ترامپ و سردمداران آمریکاست.

در این بیانیه آمده است: این تصمیم تنها  موجب افزایش عزم قدرت و اراده مردم یمن برای مقابله با خطر و رویارویی با زورگویی آمریکا می‌شود  و اتحاد مردم یمن با رهبرانشان را تقویت خواهد کرد و این مسأله انگیزه قوی برای بسیج مردمی و حضور در جبهه های جنگ [علیه متجاوزان] را فراهم می‌کند.

این بیانیه می‌افزاید: آمریکا همان تروریسم است که به اقدامات تروریستی و بربریت ووحشی‌گری در حق مردم خود از زمان تاسیس شومش  دست می‌زند و به اقدامات تروریستی و وحشی گری و جنگ افروزی می‌پردازد.

اتحادیه علمای یمن اعلام کرد: بزرگترین و خطرناک‌ترین تهدید امنیت جهانی و کشورهای اسلامی و کشتیرانی بین‌المللی همان آمریکاست که بهانه تراشی و توجیه برای اجرای سیاست‌های خصمانه خود و انجام نیات توسعه طلبانه خود را خوب می‌داند.

این بیانیه اعلام کرد: آمریکا و حامیان و استقبال کنندگان از این تصمیم مسؤول تبعات اخلاقی، سیاسی، تاریخی، نظامی، امنیتی و اقتصادی این تصمیم هستند.

اتحادیه علمای یمن از علما، حکما، عقلا و نخبگان امت اسلامی و تمام مراکز پژوهشی و علمی خواست که موضعی روشن در در خصوص سیاست ظالمانه آمریکا و تصمیمات خصمانه آن را اتخاذ کنند.

در این بیانیه آمده است: اینکه مقامات دولت هتل نشین(دولت عبدربه منصورهادی رییس جمهوری فراری یمن) به شدت از این تصمیم آمریکا استقبال کرده‌اند و شادمانی رهبران و رسانه‌های «حزب إصلاح [یمن]» به این تصمیم،  دلیل و شاهد جدیدی بر مزدوری آنهاست و این که آنان  تحت سرکردگی آمریکا قرار دارند.

حزب "دیدار مشترک" یمن

حزب "دیدار مشترک" یمن تصمیم آمریکا برای تروریست خواندن انصارالله یمن را محکوم کرد

این حزب یمنی تصمیم وزارت امورخارجه آمریکا برای قرار دادن در فهرست تروریست خود را به شدت محکوم و آن را رد کرد.

در بیانیه مشترک این حزب آمده است که تصمیم آمریکا که همزمان با آخرین روزهای زمامداری ترامپ شده است، یک تصمیم متهورانه به شمار می‌رود که بیانگر آشفتگی و دستپاچگی دولت آمریکا در برهه کنونی است و این تصمیم آمریکا برای دولتی که [با پشتیبانی از متجاوزان به یمن] در واقع حمله به یمن را از پایتخت خود؛ واشنگتن اعلام کرد.

حزب اللقاء المشترک این تصمیم آمریکا را مضحکانه خوانده و اعلام کرد که تنها دستآوردی که عاید کشورهای متجاوز به یمن و مزدوران [یمنی] آنها خواهد شد، شکست و ناکامی خواهد بود.

وزارت امور خارجه ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا نام جنبش انصارالله یمن را در لیست سازمان های تروریستی قرار دهد.

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که این وزارتخانه تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در لیست «سازمان تروریستی خارجی» را به کنگره ابلاغ کرده است.

بیش از شش سال است که یمن شاهد جنگی است که ۲۳هزار و ۳۰۰ نفر جان خود را در نتیجه حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و با حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی، از دست داده اند و طبق اعلام سازمان ملل ۸۰ درصد جمعیت حدود ۳۰ میلیون نفری یمن برای زنده ماندن در بدترین بحران انسانی نیاز مبرم به کمک­ های جهانی دارند ولی این درگیری به دلیل مسائل منطقه ای پیچیده تر شده است.

از مارس ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴)  عربستان همراه با امارات متحده عربی، بحرین، کویت، سودان و مصر به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور به منظور بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرده است و ارتش یمن و انصارالله در کنار ملت این کشور از خود دفاع می‌کنند که تاکنون ادامه دارد و تلاش نهادهای بین المللی برای خاتمه دادن به آن هر بار با کارشکنی عربستان ناکام مانده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =