شهردار همدان از راه اندازی فرهنگسرای هنر و رسانه در مرکز استان خبر داد

همدان- ایرنا- شهردار همدان با تاکید بر حمایت مادی و معنوی مجموعه مدیریت شهری از اهالی رسانه، گفت: در همین راستا فرهنگسرای هنر و رسانه در همدان راه اندازی می شود تا بتوانیم به بخشی از نیازهای فعالان این عرصه پاسخ بدهیم.

به گزارش ایرنا، عباس صوفی شامگاه سه شنبه در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان همدان، اظهار داشت: محل مناسبی در یکی از بهترین نقاط شهر برای فرهنگسرای رسانه اختصاص یافته که امیدواریم در این دوره از فعالیت خانه مطبوعات شاهد افتتاح این طرح باشیم.

وی گفت: نقش و جایگاه ویژه رسانه‌ها و مطبوعات در ارتقای سطح بینش و آگاهی جامعه بر کسی پوشیده نیست و امیدوارم هیات مدیره جدید خانه مطبوعات منشا خیر در راستای توسعه فرهنگ استان همدان باشند.

شهردار همدان تصریح کرد: انتظار می‌رود رسانه‌ها درباره مشکلات شهری دقت‌نظر و سعه‌صدر بیشتری داشته باشند چرا که اقناع افکار عمومی بر عهده این قشر است و درخواست تعامل و مشارکت بیشتری در این زمینه داریم.

صوفی افزود: مدیریت شهری در کنار اجرای وظایف خود نیازمند مشارکت و حمایت جدی رسانه‌ها است و مشتاقانه از نقد منصافانه اصحاب رسانه‌ در اجرای امور استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به گستردگی و چندوجهی بودن فعالیت های شهرداری، خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگ به عنوان بخشی از وظایف مدیریت شهری از اهمیت بالایی برخوردار است که آموزش شهروندی، برگزاری جشنواره شهروند برگزیده و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در شهر نشانه توجه ویژه شهرداری همدان به این حوزه است.

شهردار همدان بر لزوم حمایت‌های مادی و معنوی از رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: رویکرد حمایتی از رسانه‌ها باید مستمر باشد و در سال‌های اخیر با توزیع عادلانه آگهی‌ها و اشتراک نشریات محلی و حمایت از خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری در اولویت برنامه های شهرداری همدان قرار گرفته است.

به گفته صوفی به دلیل مشکلات مالی و اعتباری که در دو سال اخیر بر کشور و به ویژه شهرداری‌ها تحمیل شد، در پرداخت مطالبات مالی رسانه‌ها تاخیراتی به وجود آمد که به زودی برطرف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها