۲۰۲۰ بدترین سال برای شرکت هواپیمایی بوئینگ آمریکا

تهران- ایرنا- شرکت آمریکایی بوئینگ در حالی روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ را سپری می کند که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن صنعت هواپیمایی و کنسل کردن سفارشات خرید توسط مشتریان، سال جاری بدترین سال شرکت بوئینگ به حساب می آید.

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان بی سی، شرکت بوئینگ در سال جاری علاوه بر مواجه شدن با بحران کرونا با مشکلات فنی هواپیمای مکس ۷۳۷ روبرو بوده است.

با توجه به بحران های فراوان از جمله کرونا و سقوط فروندهای مکس ۷۳۷، فروش هواپیماهای شرکت بوئینگ در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته ۵۹ درصد کاهش یافته است.

شرکت بوئینگ در سال گذشته ۳۸۰ سفارش خرید هواپیماهای تجاری دریافت کرد این در حالی است که سفارش خرید این شرکت در سال ۲۰۲۰ با کاهش بیش از ۵۰ درصدی به ۱۵۷ فروند رسیده است.

به گزارش شرکت بوئینگ که در روز سه شنبه منتشر شده است، مشتریان این شرکت هواپیمایی در سال جاری بیش از ۶۰۰ سفارش خرید خود را لغو کرده اند.

ریچارد ابولافیا معاون شرکت بوئینگ اعلام کرد که با دریافت تنها ۱۵۷ سفارش خرید هواپیما سال ۲۰۲۰ بدترین سال برای این شرکت هواپیماسازی بوده است.

براساس گزارش شرکت بوئینگ، کاهش دریافت سفارش خرید این شرکت در سال ۲۰۲۰ کمترین میزان دریافت سفارش خرید از سال ۱۹۸۴ بوده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha