۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۱۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84183688
۰ نفر

برچسب‌ها

گروه حقوق بشری: اسرائیل یک رژیم آپارتاید است

تهران- ایرنا- گروه حقوق بشری مخالف سیاست های تل اویو (بتسلیم) اعلام کرد که اسرائیل دیگر دموکراسی نیست و یک رژیم آپارتاید است.

به گزارش ایرنا از شبکه سی ان ان، گروه حقوق بشری بتسلیم در بیانیه ای نوشت که اسرائیل یک رژیم آپارتاید است که برای تقویت برتری یهودیان بر فلسطینیان اختصاص داده شده است.

براساس بیانیه بتسلیم، بیش از ۱۴ میلیون نفر تقریبا نیمی از آنها یهودی و نیمی دیگر فلسطینی، بین رود اردن و دریای مدیترانه تحت یک قانون واحد زندگی می کنند و آن پیشرفت و تقویت برتری یهودیان بر فلسطینی ها است.

گروه حقوق بشری بتسلیم بر این باور است که رژیم صهیونیستی تبعیض علیه غیر یهودیان را در مناطق خود اعمال کرده است.

در هفته‌های اخیر اسرائیل برنامه‌های ساخت و ساز صدها واحد مسکونی را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین  پیش از این که بایدن رسماً روی کار آید، تصویب کرده است.

رژیم اشغالگر قدس در هفته‌های اخیر که حامی اصلی اقدامات غیرقانوی آنها «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکست خورد، تحرکات خود در تخریب منازل فلسطینیان و دستگیری جوانان فلسطینی در مناطق مختلف کرانه باختری را شدت بخشیده‌اند.

وزارت خارجه فلسطین نیز چند روز پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد، رژیم صهیونیستی در واپسین روزهای ریاست جمهوری ترامپ اقدامات خود را برای گسترش شهرک‌سازی‌ها افزایش داده است.

احداث واحدهای جدید شهرک‌سازی نقض آشکار قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد است. این قطعنامه که ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ (۳دی ۹۵) با رای مثبت ۱۴ عضو و تنها رای ممتنع آمریکا به تصویب رسید، ضمن غیر قانونی خواندن شهرک‌سازی در خاک فلسطین، از رژیم صهیونیستی می‌خواهد که عملیات شهرک‌سازی را متوقف کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار جهان