‌کاهش ۸۰ درصدی بستری‌های کرونا در اسلامشهر

تهران- ایرنا- رئیس بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان اسلامشهر از کاهش ۸۰ درصدی بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این بیمارستان خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از فرمانداری اسلامشهر، دکتر علی اکبر معدنی پور در جلسه ستاد کرونای این شهرستان افزود: فوتی های مربوط به کرونا نیز کاهش چشمگیری یافته و به جزء دو، سه مورد خاص که فرد مبتلا درگیر بیماری های زمینه ای حاد بود فوتی در روزهای گذشته نداشتیم.

وی با بیان اینکه محدودیت های اعمال شده و اجرای طرح شهید سلیمانی در نزولی شدن آمارهای مربوط به کرونا موثر بوده است، بیان کرد: این روزها فرصتی برای کاهش فشار کاری برای کادر پزشکی و پرستاری ایجاد شده که امیدواریم با هوشیاری مردم و رعایت الزامات بهداشتی همچنان شاهد بهبود شرایط شهرستان در خصوص این بیماری منحوس باشیم.

 مدیران ادارات و متصدیان واحدهای تولیدی و صنفی موارد مثبت کرونا را اطلاع دهند

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اسلامشهر نیز در این جلسه گفت: از تمامی ادارات درخواست شده تا به صورت روزانه کارمندانی که به ویروس کرونا مبتلا می شوند را به شبکه بهداشت اعلام کنند تا همکاران ما از افرادی که  با فرد مبتلا در تماس بودند تست رایگان بگیرند.

دکتر فاطمه تاجیک،  با توجه به اهمیت قرنطینه سریع مبتلایان و بررسی موارد تماس فرد مبتلا افزود: از متصدیان واحدهای صنعتی، تولیدی و واحدهای صنفی نیز درخواست داریم تا موارد مثبت بیماری کرونا را به شبکه بهداشت اعلام کنند.

وی بر ضرورت شناسایی سریع افراد مبتلا به ویروس کرونا جهت بهبود شرایط شهرستان و حفظ وضعیت موجود تاکید کرد.

تاجیک با توجه به تداوم اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان از همکاری خوب مردم با نیروهای بسیج و هلال احمر که به منازل مراجعه می کنند قدردانی کرد و گفت: اگر فرد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در مراجعه حضوری به منازل مردم مشاهده شود تست رایگان کرونا از فرد مورد نظر در منزل او انجام می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها