ورزش شهرداری تهران ۲۰۰ میلیارد تومان کسر بودجه دارد

تهران- ایرنا- مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران به کسری بودجه این نهاد طی ماه‌های پایانی امسال اشاره کرد و گفت: با شیوع کرونا از اسفند سال گذشته تاکنون شاهد کاهش درآمد و کسری بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی بوده ایم که پیگیری های مدیریتی برای کاهش مشکلات مالی در حال انجام است.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، امیر محسنی با بیان اینکه تعطیلی فعالیت های ورزشی نیز اثرات منفی قابل توجهی بر درآمدهای این حوزه گذاشته است، افزود: همزمان با کاهش شدید درآمدها، افزایش هزینه های نگهداشت مجموعه های ورزشی در سال جاری شاهد بوده ایم و این مساله مشکلات مالی سازمان را دو چندان کرده است.

وی افزود: با این وجود در ماههای گذشته با حمایت های مدیران ارشد شهری، مشکلی در پرداخت هزینه های سازمان به خصوص حقوق و دستمزد کارکنان ایجاد نشده است.

به گفته مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، در سال جاری و با وجود خسارت های کرونا به حوزه ورزش، کمکی از سوی دولت به ورزش همگانی شاهد نبودیم و امیدواریم در ماههای پایانی سال اقدامی در این باره صورت گیرد.

همچنین با شیوع کرونا شاهد تعطیلی بلند مدت سه ماهه ابتدای سال، تعطیلی یک ماهه در آذر ماه و موارد مشابه کوتاه و هفتگی از طریق ستاد ملی کرونا به این نهاد ارسال شده است.  

سازمان ورزش شهرداری تهران بیش از ۲۰۰ مجموعه ورزشی در مناطق مختلف پایتخت در اختیار دارد به علت فراگیر شدن کرونا در یک سال اخیر، فعالیت آن بسیار محدود شده است.

به گزارش ایرنا، با تعطیلی اماکن ورزشی در حدود یک سال اخیر وضعیت درآمدی در ورزش تهران بسیار وخیم بوده که بیش از ۵ هزار باشگاه دولتی و خصوصی فعالیت‌شان تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها