۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۷
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84183647
۰ نفر

برچسب‌ها

خاموشی برق در یزد با افزایش مصرف گاز تداوم خواهد داشت

یزد - ایرنا - شرکت توزیع برق یزد در اطلاعیه‌ای در خصوص خاموشی‌های پراکنده برق در استان اعلام کرد: افزایش مصرف برق و گاز در بخش‌های خانگی و تجاری درپی کاهش دمای هوا باعث ایجاد محدودیت در سوخت تحویلی به تعدادی از نیروگاه‌های استان شده و منجر به اعمال خاموشی برق شد،

به گزارش سه‌شنبه شب روابط عمومی شرکت توزیع برق یزد در این اطلاعیه از شهروندان خواسته شد با کاهش حداقل یک تا ۲ درجه از دمای منازل و محل کار و مدیریت مصرف گاز و برق،‌ امکان استمرار تأمین انرژی را برای همه هموطنان فراهم  کنند. 

در این اطلاعیه آمده است :خاموشی های ایجاد شده قابل برنامه‌ریزی از قبل نبوده و تنها با ۱۰ درصد کاهش مصرف گاز و برق، ‌امکان استمرار تأمین مطمئن انرژی در کشور فراهم می شود.

تعداد مشترکان برق خانگی استان یزد  ۵۶۷ هزار مشترک، بخش صنعت ۱۲ هزار مشترک، بخش اداری ۲۲ هزار مشترک و ۱۰ هزار و ۶۰۰ مشترک نیز در بخش کشاورزی اعلام شده است.

امروز در برخی از مناطق استان یزد برق قطع شد. 

همچنین آرش نواب، مدیرعامل شرکت توزیع برق یزد چندی قبل گفته بود که مصرف برق استان در شرایط عادی روزانه ۷۴۰ مگابایت است و  ۱۹ هزار اشتراک جدید با توجه به توسعه استان و ساخت و سازهای تازه در ۹ ماهه امسال به تعداد مشترکان افزوده شد.

  همچنین شانزدهم دی ماه مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد گفته بود: افزایش مصرف گاز بر اثر برودت هوا عاملی برای افت فشار این حامل انرژی و نیز ایجاد چالشی در تامین گاز نیروگاه‌های استان و تولید برق شد و با این وجود تمامی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

 ابوالفضل اسدی در نشست هم‌اندیشی یکپارچه‌سازی مدیریت مصرف انرژی که به میزبانی شرکت گاز استان برگزار شد، افزود: با تلاش‌ شرکت پخش فرآورده‌های نفتی یزد، سوخت دوم یعنی نفت‌گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها تاکنون تامین شده است. 
چهاردهم دی ماه جاری علیرضا بشیری مدیر روابط عمومی شرکت گاز یزد نیز با بیان اینکه حدود ۱۱ درصد مصرف گاز استان در حوزه خانگی است، گفت: ۸۹ درصد از مصرف گاز استان در حوزه صنایع و نیروگاه‌هاست و برای مدیریت مصرف در حوزه‌های خانگی، نیروگاهی و صنایع استان، برنامه‌هایی در دستور کار قرار دارد.

۸۷ درصد جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان یزد در ۲۴ شهر و بقیه در حدود ۹۰۰ روستا و آبادی زندگی می کنند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها