رایزنی استاندار هرمزگان با فرمانده قرارگاه خاتم برای احداث سد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) سپاه انقلاب اسلامی در راستای استفاده از ظرفیت این نهاد برای اجرای چند طرح مهم از جمله احداث سد در شرق و مرکز در استان هرمزگان باهم دیدار و گفت وگو کردند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان روز سه شنبه در دیدار با سردار 'سعید محمد' با اشاره به ضرورت احداث سد در برخی مناطق استان برای مهار آب های سطحی، اظهارداشت: سد گابریک با ظرفیت ذخیره سازی ۲۷۰ میلیون متر مکعب در ۷۵کیلومتری شرق جاسک، با هدف تأمین آب کشاورزی در حال اجراست.
وی همچنین احداث سد بر روی رودخانه جاماش را در تقویت دشت‌ قلعه‌قاضی و تخت مهم ارزیابی کرد و گفت: با احداث این سد، فرصت مناسبی نیز برای تأمین مصارف صنعتی ایجاد می‌شود.
استاندار هرمزگان ادامه داد: احداث سد شریفی در شهرستان بشاگرد از جمله طرح های در دست مطالعه در هرمزگان است.
به گفته همتی، ایجاد اشتغال در بشاگرد، کمک به بهبود سفره های زیرزمینی و احیای دشت کریان از جمله مزیت‌های احداث سد در رودخانه شریفی شهرستان بشاگرد خواهد بود.
وی همچنین با تأکید بر استفاده از ظرفیت های موجود در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به منظور ایجاد زیرساخت و مشارکت در احداث بزرگترین مجموعه پرورش میگوی کشور در غرب هرمزگان، بیان داشت: مزارع پرورش میگو با هدف افزایش اشتغال برای جوانان و پایداری نظام اقتصادی در برابر تهاجم دشمن ایجاد می شود که سهم به سزایی در تولید و ارزآوری نیز دارد.
بعد از گفت وگوی امروز طرفین قرار شد هفته آینده تیمی از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء با هدف بازدید میدانی از بخش های مختلف و ظرفیت سنجی برای مشارکت و سرمایه گذاری در برخی طرح ها به هرمزگان سفر کنند و تصمیم گیری نهایی در پایان این سفر و طی نشستی به ریاست همتی استاندار هرمزگان انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها