مرکل: وضعیت بحران کرونایی آلمان حدود سه ماه دیگر ادامه دارد

تهران- ایرنا- صدراعظم آلمان گفت محدودیت‌های شدید کرونایی به دلیل وضعی اضطراری در این کشور تا عید پاک (اواسط فروردین ۱۴۰۰) ادمه می‌یابد.

به گزارش ایرنا، با وجود ادامه روند واکسیناسیون در آلمان همچنان امیدی به بهبود سریع شرایط تا چند ماه آینده وجود ندارد. نشریه بیلد آلمان امروز (سه شنبه) به نقل از «آنگلا مرکل» صدراعظم کشور اعلام کرد تدابیر شدید کرونایی دست کم تا ۱۰ هفته دیگر باید در این کشور به اجرا گذاشته شود.

وی در نشست اعضای کارگروه امور داخلی نمایندگان احزاب سوسیال-دموکرات مسیحی در پارلمان این کشور تاکید کرد که انتظار دارد محدودیت ها تا اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین) به دلیل همه گیری کرونا تمدید شود. به گفته مرکل شرایط آلمان تا عید پاک دشوار خواهد بود. عید پاک امسال در آخر هفته اول آوریل واقع شده است.

بیلد پیشتر گزارش داده بود که مرکل قول اقدامات سخت را برای هشت تا ده هفته آینده داده است.

این روزنامه به نقل از وی نوشت: اگر نتوانیم جلوی این ویروس انگلیسی را بگیریم، تا عید پاک شمار مبتلایان ما ۱۰ برابر می شود.

به تازگی حدود ۱۲ هزار و ۸۰۲ مورد آلودگی جدید با ویروس کرونا طی یک روز در آلمان ثبت شده است. همانطور که موسسه روبرت کخ (RKI) صبح سه شنبه با استناد به اطلاعات مقامات بهداشتی اعلام کرد به این ترتیب آلودگی های اثبات شده کرونا در آلمان از ابتدای شیوع همه گیری به یک میلیون و ۹۳۳ هزار و ۸۲۶ نفر افزایش یافته است.

همچنین ۸۹۱ نفر از شهروندان آلمانی در  ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته اند که با این تعداد، شمار مرگ های ناشی از کرونا ثبت شده در آلمان به ۴۱ هزار و ۵۷۷ مورد افزایش یافته است.

افزایش شمار مرگ و میر ناشی از کرونا در حالی همچنان ادامه دارد که دولت آلمان از سه هفته گذشته محدودیت های شدید کرونایی و منع عبور و مرور را در سراسر این کشور به اجرا گذاشته است که شامل ادامه تعطیلی تمام کسب و کارهای غیرضروری، فعالیت‌ مراکز فرهنگی و آموزشی و بسته ماندن رستوران‌ها و کافه‌ها می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان