جان باختن تعدادی از کوهنوردان در کمیسیون فرهنگی مجلس بررسی شد

تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی جان باختن تعدادی از کوهنوردان در ارتفاعات شمال تهران در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا منتظری در توضیح دستور کار روز سه‌شنبه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهارکرد: در جلسه امروز جان باختن تعدادی از کوهنوردان در ارتفاعات شمال تهران با حضور وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان، مسئولان حوادث غیرمترقبه استانداری تهران، نیروی انتظامی و هواشناسی مورد بررسی قرار گرفت و این دستگاه‌ها گزارشی از عملکرد خود ارائه دادند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: تمام دستگاه‌های مربوطه در حد توان خود تلاش کرده‌اند تا شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی نباشیم، کم‌توجهی به قوانین، منجر به وقوع حوادث جبران‌ناپذیری می‌شود، یکی از دلایل وقوع این حادثه مجهز نبودن به امکانات مناسب بوده است و همچنین مقرر شد نیروی انتظامی و هلال احمرمجهز به امکانات کافی و مناسب باشند.

منتظری خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد با محوریت ستاد ملی کرونا و استانداری و دستگاه‌های مربوطه این نشست‌ها با تحقق، ترسیم یک مدل موثر برای پیشگیری از حوادث غیر مترقبه در سطح ملی و همچنین تعریف یک مدل جامع اطلاعاتی که تنها شامل رسانه ملی نمی‌شود بلکه از ظرفیت تمام رسانه‌ها و سازمان‌های ذیربط از جمله هلال احمر نیز استفاده شود.

به گزارش ایرنا، براساس هشدار سازمان هواشناسی، پیست اسکی و تله‌کابین در روز پنجشنبه و تمامی مجموعه شامل پارکینگ، جاده سلامتی، تله‌کابین، پیست اسکی، هتل، رستوران‌ها و ... در روز جمعه تعطیل اعلام شده بود.

این تعطیلی در حالی اعلام شد که پنجم دی ماه تعدادی از صعود کنندگان در ارتفاعات شمیرانات گرفتار بهمن شدند و دوازده کوهنورد جان خود را از دست دادند؛ اجساد مذکور در ارتفاعات توچال، کلکچال، آهار و دارآباد طی سه روز عملیات جستجو توسط عوامل هلال احمر و امدادی کشف شد.

علاوه بر گرفتاری کوهنوردان در بهمن، ۱۰۰ نفر دیگر در ایستگاه هفت توچال به دلیل وزش باد شدید و خاموش کردن تله کابین از سوی متصدیان مدتی در ارتفاعات گرفتار شدند؛ البته پس از کاهش شدت باد، تمام آنها با تله‌ کابین به پایین کوه منتقل شدند و این حادثه مصدومی برجا نگذاشت.

توچال قله‌ای در شمال تهران (شهرستان شمیرانات) به ارتفاع ۳ هزار و ۹۶۲ متر است که بخشی از دامنه رشته‌کوه‌های البرز به حساب می‌آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار سیاست