نگاهی بر اخبار تهران؛ برگزاری دومین مانور موتورسوار خوب

تهران- ایرنا- دومین مانور «موتورسوار خوب» با هدف فرهنگسازی ترافیکی ویژه موتورسواران در منطقه ۱۵ تهران برگزار شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، «وحید انارکی محمدی» شهردار منطقه ۱۵ تهران در حاشیه این مراسم گفت: کمپین «موتورسوار خوب» با هدف ترغیب به استفاده از کلاه ایمنی، تغییر رفتار موتورسواران از طریق هوشیارسازی و آگاه سازی خانواده آنها و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی عدم حضور موتورسواران در خط ویژه، تونل های شهری و مسیرهای عبور ممنوع پیاده روها و احترام به حقوق عابران پیاده، همزمان با روز ملی حمل و نقل از ۲۶آذر ماه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه  این پویش تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت، افزود: در این پویش مردمی به دنبال ترویج رفتارهای مناسب در حوزه حمل و نقل و ترافیک هستیم.


نامگذاری بوستانی در شمال تهران به نام «افشین یدالهی»
«سید حمید موسوی» شهردار منطقه یک تهران گفت: این منطقه بوستانی در محله کوهسار منطقه یک به نام شاعر و ترانه سرای بلند آوازه معاصر زنده یاد افشین یداللهی، با هدف بزرگداشت و ارج نهادن بر فعالیت اهالی شعر، ادب و فرهنگ نامگذاری شد.

وی گفت: امیدواریم این بوستان با برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری به قطب گردشگری برای هنرمندان و پاتوق اهالی شعر، ادب، فرهنگ و هنر تبدیل شود.

شهردار منطقه یک در خصوص برنامه های پیش رو در ارتباط با این بوستان گفت: به مناسبت هفته درختکاری در اسفندماه به یاد ترانه سرایان درگذشته، نهال هایی در این بوستان به دست ترانه سرایان پیشکسوت کاشته خواهد شد تا نام این بزرگان برای همیشه در این بوستان ثبت و نسل جوان با آنها آشنا شوند.

سوگواری عزای فاطمی در قلب پایتخت
«علیرضا علی بخشی» معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۶ از سیاه پوش شدن میادین قلب پایتخت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت خانم فاطمه زهرا (س) خبر داد و گفت: روز یکشنبه در روز شهادت این بانوی بزرگوار مراسم عزاداری در میدان شهدای هفت تیر و میدان فاطمی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم عزاداری در سالروز شهادت بانو فاطمه زهرا(س) هر سال در منطقه ۶ برگزار می شود گفت: صبح میدان شهدای هفت تیر و ظهر میدان فاطمی میعادگاه عزاداران فاطمی خواهد بود.  

وی افزود: هماهنگی های ترافیکی به این منظور صورت گرفته تا منطقه ۶ میزبان خوبی برای عزاداران فاطمی باشد.   

به گفته علی بخشی آماده سازی این دو میدان از روز قبل از مراسم صورت گرفته و عوامل خدمات شهری منطقه در حین و بعد از برگزاری مراسم حضور داشته تا زیبایی معبر شهری حفظ بماند.  

نقش و نگاردوستی در کوچه های دارالمومنین

«کامبیز مصطفی پور» شهردار منطقه ۱۴ تهران از این طرح به عنوان یکی از پروژه های منطقه منطقه نام برد و افزود: برای نهایی شدن طرح، جلسه های مستمر با حضور مدیران فرهنگی و اجتماعی و ادارات زیباسازی و مدیریت پسماند برگزار می شود.  

به گفته شهردار منطقه، یکی از شاخصه‌های کیفی در فضاهای شهری، گسترش  تعاملات و روابط اجتماعی و مشارکت فعال طیف‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی شهروندان یک شهر است.

وی افزود: در گام اول این طرح، که برای دو کوچه گلشناس و آشتیانی در نظرگرفته شده، ویژگی‌های هر محله با مشارکت گروه‌های مختلف تحلیل می شود همچنین موقعیت مکانی و کوچه مناسب انتخاب می‌شود.

وی افزود: سپس برای هر مکان به صورت جداگانه فراخوان مشارکت در طراحی و اجرای ایده داده می شود در نهایت با تشکیل اتاق فکری با حضور نخبگان محلی، ایده‌های برتر انتخاب می‌شوند.

شهردار منطقه۱۴ گفت: در این طرح، یک کوچه از کوچه‌های هر محله با توجه به دارا بودن بسترهای مشارکتی در محله انتخاب شده و از بانوان و کودکان و هنرمندان ساکن در آن دعوت می‌شود تا در صورت تمایل پس از ارائه طرح مناسب، کوچه را طراحی و رنگ‌آمیزی کنند.

وی خاطر نشان کرد:  ایجاد حس تعلق محله‌ای، استعداد یابی شهروندان، خلق جاذبه‌های گردشگری برای محله با استفاده از مشارکت مردمی به ویژه زنان و کودکان، از دیگر اهداف  این طرح برای منطقه است.

هویت بخشی به محلات شهرداری منطقه۱۳ 

«مجتبی شکری» شهردار منطقه ۱۳ تهران گفت: به منظور بررسی میزان انحراف محلات از سند توسعه و ترویج روحیه محله محوری، جلسه ای با حضور مدیران ۱۳ گانه محلات برگزار شد.

وی با بیان اینکه مدیران محلات دارای جایگاه استراتژیک در شناسایی و رسیدگی به مشکلات شهروندان محله خود هستند، عنوان کرد: مدیران محلات نقش مهمی در هویت بخشی به محله خود دارند که در این راستا بازبینی اندیشه ها در شناسایی و احصای مشکلات امری ضروری است.

شهردار منطقه بر شناسایی ابعاد وجودی محلات، تلاش برای رفع کاستی ها، دمیدن روح نشاط و طراوت، تقویت سرمایه های اجتماعی، تولید ثروت برای خانواده های کم بضاعت در محله، تاکید کرد.

وی  افزود: داشتن برنامه، پرهیز از پشت میز نشینی، تأثیر گذار بودن در جهت رشد و شکوفایی استعدادهای محلی و تبادل تجربیات و توانمندی ها در دستور کار مدیران محلات قرار گیرد.

توسعه طرح ترافیکی فضای سبز شمال شرق تهران

«حمیدرضا فرخی» معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از توسعه طرح ترافیکی فضای سبز منطقه جهت تسریع در رفت و آمد آسان شهروندان خبر داد.

وی گفت: فضای سبز شهری بخشی از شبکه معابر به شمار می رود که در صورت طراحی صحیح دارای اثرات اجتماعی، زیباسازی و ایمن سازی ترافیکی در فضاهای شهری است.

وی ادامه داد: به منظور ارتقای سطح رضایت و آسایش شهروندان، رفت و آمد آسان و بالا رفتن سرانه فضای سبز منطقه طرح توسعه و بازپیرایی فضای سبز ترافیکی منطقه در ناحیه دو در خیابان شهید ریحانی تقاطع شهید زین الدین در مساحت حدود ۸۵۰ متر مربع اجرا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها