میزان مشارکت اصفهانی ها در برنامه‌های فرهنگی مطلوب است

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: میزان مشارکت مردم در بسیاری از فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی از جایگاه خوبی برخوردار است.

عباس رضایی روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی کشور که به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این وزارتخانه برگزار شد، افزود: فرهنگ ایثار، نوع دوستی و از خودگذشتگی از ویژگی‌های مردم اصفهان است.

وی با اشاره به فعالیت ۶۵۰ خیریه در شهر اصفهان، ادامه داد: یکی از رسالت‌های اصلی در شورای فرهنگ عمومی نگهداشت این باورها و اعتقادات مردم است.

استاندار اصفهان، عمق باورهای مردم اصفهان به اسلام را ستودنی برشمرد و تصریح کرد: از سویی دیگر نگران هستیم زیرا دنیا در حال تغییر است و این تغییرات ممکن است در باورهای مردم اثر خود را بگذارد و موجب پیدایش نگرش‌های جدید و تغییر رفتار انسان‌ها شود.

وی به ضرورت اتخاذ روش‌هایی نوین برای جذب مخاطبان جوان و نوجوان به برنامه‌های فرهنگی اشاره کرد و گفت: امروز یکی از معضلات بزرگ در کلان شهرها حاشیه نشینی است که باید برای آن برنامه داشت.

رضایی به پراکندگی فعالیت‌های فرهنگی توسط هفده دستگاه اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های مهم شورای فرهنگ عمومی هماهنگی و جهت دهی به این نهادهاست.

شورای فرهنگ عمومی به عنوان یکی از شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها