رییس فدراسیون:روسای هیات کم‌کار و مربیان کم‌دانش مشکل کُشتی ایران است

سنندج - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی گفت: روسای کم‌کار و تنبل و مربیان کم‌دانش که موجب شده‌اند ورزشکار درست پرورش پیدا نکند مشکل مهم این رشته ورزشی در کشور است. 

به گزارش ایرنا، علیرضا دبیر عصر سه‌شنبه در جمع فعالان کشتی کردستان اظهار داشت: از مربیان کاردان و با دانش استفادهو به آموزش آنان اهمیت داده شود. 
وی اضافه کرد: منیت یکی از مشکلات در کشتی کردستان است و اهالی این ورزش استان اختلافات را کنار بگذارند و موجب تقویت این رشته شوند. 
دبیر یادآور شد: اگر از برد و موفقیت ورزشکاران خوشحال شدیم کشتی ما رشد می‌کند و موفق می‌شود.
وی قول دعوت از یک ورزشکار رده سنی جوانان به اردوی تیم ملی را داد و تاکید کرد: آمادگی برگزاری کلاس‌های داوری را در استان داریم و هر وقت مسوولان ورزشی از ما درخواست کنند انستیتو را به استان اعزام می‌کنیم. 
رییس فدراسیون کشتی قول داد پنج تشک کشتی به کردستان اهدا کند و یادآور شد: موفق شدن در این رشته نیاز به عشق و دیوانگی دارد بنابراین رییس هیات یا فدراسیون هم باید همینطور باشد. 
وی متذکر شد: با مربیانی که نوجوانان را وادار به کاهش وزن می‌کنند برخورد می‌شود چونکه این کار نوجوانان را له می‌کند و قابل پذیرش نیست بنابراین  روسای هیات‌ها هم در این زمینه مسوول هستند. 
دبیر اضافه کرد: اگر دوپینگی در استان باشد با رییس هیات هم برخورد می‌شود و امتیاز او کاهش می‌یابد. 
وی با اشاره به اینکه حق کردستان گرفتن طلای المپیک است و باید این مهم را هدف خود قرار دهد گفت: از ظرفیت آموزش و پرورش در شهرستان ها استفاده شود. 
وی با بیان اینکه اگر تیم صبانور در لیگ برتر کشتی به نیمه نهایی می‌رسید کشتی استان تکانی می‌خورد یادآور شد: از رییس هیات و مدیرکل ورزش و جوانان کردستان بابت مشکلات پیش آمده در زمینه داوری عذرخواهی کردم، حق با کردستان بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها