فضای همدلی و همراهی بین احزاب آذربایجان شرقی حاکم است

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی گفت: بین احزاب فعال در استان با وجود تفاوت در نگرش ها و سلایق سیاسی،  فضای همدلی و همراهی وجود دارد و احزاب در مسایل توسعه ای در کنار مدیریت استان قرار دارند.

محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در جلسه هم اندیشی با اعضای خانه احزاب آذربایجان شرقی، وحدت و همدلی را برای پیشبرد اهداف توسعه تحزب گرایی مهم دانست و افزود: اختلاف سلیقه میان گروه‌های سیاسی طبیعی است اما این مهم خود عاملی برای توسعه و پیشرفت است که خوشبختانه خانه احزاب آذربایجان شرقی از آن به خوبی بهره گرفته است.

وی خواستار ایفای نقش احزاب و تشکل‌های سیاسی در رفع مشکلات و پیشبرد اهداف توسعه استان شد و اظهار کرد: احزاب و گروه‌های سیاسی و صنفی به عنوان نمایندگان اقشار و توده‌های مختلف مردم می‌توانند در تبیین مشکلات و ارایه راهکار نقش اساسی ایفا کنند.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی نباید تنها به زمان انتخابات معطوف شود، گفت: از احزاب سیاسی انتظار می‌رود با ایجاد بسترهای لازم زمینه مشارکت هرچه بیشتر اقشار مختلف مردم نخبگان، دانشگاهیان را در فعالیت‌های سیاسی اجتماعی فراهم کنند.

وی ادامه داد: خانه احزاب توانسته است گروهای فعال در استان را با هم هماهنگ کرده و با سازماندهی احزاب روند هم افزایی در استان ایجاد شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این جلسه برای همفکری جهت توسعه استان تشکیل شده است، گفت: سعی می کنیم در تصمیم سازی ها از نکته نظرات احزاب بهره مند شویم.

وی با اشاره به نزدیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: برگزاری انتخابات سالم، شفاف و قانونی، هدف اصلی ماست و از تمام مردم و به خصوص اقشار مهم و تاثیرگذار انتظار داریم نهایت تلاش خود را برای افزایش مشارکت در این انتخابات به کار گیرند.

پورمحمدی با اشاره به نقش احزاب در مشارکت مردم، گفت: احزاب فعالیت شان را برای توسعه آگاهی های اجتماعی در راستای مشارکت بیشتر مردم افزایش دهند.

وی اظهار کرد: احزاب می‌توانند به عنوان نهادهایی متعهد، افرادی شایسته را برای انتخاب مردم معرفی کنند که دنبال منافع عمومی بوده و پس از انتخاب نیز در قبال عملکرد خود پاسخگو باشند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به راه‌اندازی مجمع مشورتی استان با حضور نماینده ولی فقیه و مسئولان و نمایندگان سابق و فعلی استان در مجلس شورای اسلامی، گفت: همه با هم برای توسعه و پیشرفت استان، هم پیمان شده ایم و بدون دخالت دادن نگرش های سیاسی، در مسیر تحقق این مهم تلاش می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بر این باوریم که تقویت همدلی و همراهی همه جانبه در استان، باعث انجام کارهای بزرگ و رفع بسیاری از مشکلات استان می شود.

پورمحمدی تاکید کرد: تا آخرین روز و ساعت خدمت، برای رفع مشکلات استان و توسعه پایدار تلاش می کنیم و با حرکت در محور و مسیر اعتدال، برنامه های خود را پیش می بریم.

وی از عملکرد دستگاه های نظارتی در بازداشت مدیران متخلف قدردانی کرد و گفت: چنین برخوردهایی، حاکی از رویکرد نظام برای مبارزه با فساد و سلامت سیستم اداری است.

به گزارش ایرنا، ۴۸ حزب سیاسی در آذربایجان شرقی دارای نمایندگی است که از این تعداد ۳۴ حزب عضو خانه احزاب استان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها