۲۹ میلیارد ریال برای ساخت المان میدان ۱۵ خرداد زنجان مورد نیاز است

زنجان - ایرنا - لایحه ترک تشریفات واگذاری ساخت المان میدان ۱۵ خرداد زنجان در شورای این شهر مصوب شد و بر اساس اعلام شهرداری برای ساخت المان و پایه‌های آن حدود ۲۹ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

شهردار زنجان روز سه شنبه در جلسه علنی شورای شهر زنجان گفت: برای احداث المان و پایه‌های آن از سوی ۲  شرکت درخواست شده که امیدواریم با ترک تشریفات بتوان میدان را ساماندهی کرد.

حبیب یگانه در خصوص وضعیت پروژه پادگان شهر زنجان نیز گفت:  با پیگیریهای انجام گرفته مصوبه اجرای سردرب پادگان اخذ شد و این موضوع به کمیته تطبیق نیز ابلاغ شده و در زمان حاضر در پی انعقاد قرارداد با پیمانکار مربوطه یعنی بنیاد مسکن هستیم و از طرفی دیوارهای پیش‌ساخته در این پروژه و خاکبرداری‌های مورد نیاز نیز در حال انجام است.

این مسوول ادامه داد: به دلیل افزایش قیمت‌ها مجموع فعالیت‌های باقی‌مانده در پروژه‌های عمرانی شهر افزایش یافته بطوری که امسال با محقق شدن بودجه عمرانی بیش از ۲۰۰ میلیارد تومانی امسال شهرداری فعالیت‌های عمرانی در بودجه با افزایش قیمت‌ها چندین برابر شد و همین عامل سبب کاهش فعالیت‌های عمرانی در شهر می‌شود.

یگانه افزود: با وجود حجم فعالیت‌های باقی‌مانده در پروژه‌های عمرانی نمی‌توان همه آنها را در باقی‌مانده یک دوازدهم بودجه امسال گنجاند.

وی گفت: اولویت در بودجه سال آینده فعالیت‌های باقی‌مانده امسال که امکان اجرای آن‌ها به دلیل افزایش قیمت‌ها وجود ندارد، است، که در قالب بودجه سال آینده پیشنهاد می‌شود.

وی در خصوص اختصاص یک دوازدهم بودجه ۱۴۰۰ به مناطق کم برخوردار نیز  خاطرنشان کرد: در این راستا بیش از ۱۰ جلسه برای تنظیم بودجه برگزار شده و حضور اعضای شورا در این جلسات در پیشبرد اهداف مؤثر است.

شهردار زنجان در مورد صدور مجوز ساخت و ساز برای فازهای هفت و هشت گلشهر کاظمیه نیز گفت: توافقات بین شرکت تعاونی گلشهر در راستای انجام تعهدات در حال آماده‌سازی است.

وی با تاکید بر لزوم انجام عملیات اجرایی ۲ بخش زیربنایی و روبنایی در تعهدات این شرکت اظهار داشت: صدور مجوز پروانه ساخت برای قطعات اعلام شده متعارف است و نمی‌شود قبل از رفع نواقص و تکمیل زیرساخت‌ها نسبت به تحویل نهایی اقدام شود، به عبارتی محدودیت مجوز در تعداد قطعات فرجه‌ای برای بررسی و تحویل نهایی از سوی شهرداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها