برگزاری انتخابات سالم در گرو رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی است

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر توجه به سلامت انتخابات گفت: بی‌شک برگزاری انتخابات سالم در گرو رعایت قانون و اخلاق انتخاباتی است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام عصر سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان با بیان اینکه انتخابات مقوله مهمی در کشور و جهان است، اظهار داشت: انتخابات در کشورهایی که ادعای دموکراسی دارند برای ما ملاک نیست، بلکه نظام اسلامی روش و سیاق خاص خود را در برگزاری انتخابات دارد و هدف توحیدی را پیگیری می‌کند.

وی ادامه داد: قوانین مدون برای برگزاری انتخابات در کشور وجود دارد که اگر این قوانین از یک سو و از سوی دیگر اخلاق انتخاباتی به خوبی رعایت شود بی‌شک شاهد برگزاری یک انتخابات سالم در تراز نظام اسلامی خواهیم بود.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری، ایجاد فضای سالم انتخاباتی را از مهمترین وظایف مسئولان عنوان کرد و گفت: انتخابات یک حق است و باید به خوبی ادا شود از همین رو مجریان و ناظران و تمامی افراد موثر در برگزاری انتخابات رسالت مهمی برعهده دارند.

نکونام در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله عفاف و حجاب در استان اشاره کرد و افزود: این مهم نه تنها در فضای عمومی جامعه بلکه در ادارات و نهادهای دولتی باید با جدیت پیگیری شود و تذکرات و اقدامات عملی مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: اقداماتی تاکنون انجام شده است اما تا وضعیت مطلوب همچنان فاصله است.

امام جمعه شهرکرد، پرورش انسان را اولویت دین اسلام در همه عرصه‌ها دانست و اظهار داشت: لازمه تربیت انسان تراز اسلام برخورداری از نگاه توحیدی است و این موضوع باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

نکونام سبک زندگی فاطمی را الگوی والایی از تربیت انسان تراز اسلام عنوان کرد و گفت: با تبیین سبک زندگی فاطمی می‌توان به خوبی بسیاری از رفتارهای نادرست شکل گرفته را اصلاح و در مسیر توحیدی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، در این نشست عملکرد ستاد راهبردی عفاف و حجاب استان به دبیری استانداری تشریح و گزارشی از آسیب‌شناسی انتخابات در استان از سوی رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان ارائه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها