۴۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مراکز درمانی کرمانشاه بستری شدند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: ۴۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته بستری و ۴۸ نفر نیز پس از بهبودی از مراکز درمانی استان ترخیص شدند.

مهدی محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کرمانشاه، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۳۲ نفر رسید.

وی افزود: در شبانه روز گذشته ۱۵ بیمار مثبت بستری و ۳۲ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

محمدی اظهار داشت: هم اکنون ۱۴۱ بیمار مربوط به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.
به گزارش ایرنا، تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.

آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در کرمانشاه ۸۱ درصد کاهش یافت
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در استان گفت: تعداد بیماران بستری در زمان شروع طرح یعنی اول آذرماه ۹۶۰ نفر بود که اکنون به ۱۴۴ نفر رسیده و این به معنی کاهش ۸۱.۶ درصدی تعداد بستری‌ها است.

دکتر «محمودرضا مرادی» توضیح داد که میانگین بستری در روز در آبان ۲۲۷ نفر بوده و در آذر به ۱۰۵ نفر و در دی‌ماه به ۴۵ نفر در روز رسیده است.  

او گفت: میانگین مرگ و میر بر اثر کرونا در استان در آبان ۱۳ نفر در روز، در ۲۵ آذر ۸.۳ نفر و در دی ماه به ۱.۱ نفر در روز رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها