ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در ترویج فرهنگ کتابخوانی استفاده شود

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی استاندار سمنان گفت: استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد بهترین روش برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

به گزارش ایرنا، حبیب الله خجسته پور روز سه‌شنبه در جلسه ویدئو کنفرانسی شورای فرهنگ عمومی استان سمنان به ریاست آیت الله سید محمد شاهچراغی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ابراز داشت:
اگر امروز شاهد حضور فعال نوجوانان استان بعنوان سفیر کتاب و همچنین افتخار آفرینی دانش آموزان ساعی استان در المپیادهای علمی و جشنواره های مختلف و کسب مدال‌های رنگین در کشور هستیم ، نشان دهنده غنای فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این استان است.
وی ادامه داد: ترویج فرهنگ اقامه نماز و فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیازمند همراهی و هم‌افزایی بیش از پیش بخش‌های مختلف است.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در ادامه با اشاره به تلاش های انجام شده در مقوله ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان گفت : یکی از موضوعات فرهنگی مورد بحث در روزهای اخیر ، تعیین پایتخت کتاب و تکاپوی استان در کسب این عنوان ارزشمند است.
خجسته پور افزود : اقدامات انجام شده در یک سال اخیر برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان سمنان مطلوب بوده است.
وی اظهار داشت : از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انتظار داریم علاوه بر این که با رایزنی‌های لازم ، حرکات و تلاش‌ها در زمینه پایتختی کتاب کشور را تا حصول نتیجه ادامه می‌دهند ، اما دقت و توجه اصلی را به فرآیند کار معطوف کنند.

معاون سیاسی ، امنیتی واجتماعی استاندار سمنان گفت : اگر می خواهیم فرهنگ نماز در ادارات ترویج گردد ، باید نهی از منکر را گسترش داده و در انجام امور مردم تعلل نداشته باشیم و خدمت بیشتر به ارباب رجوع را در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد : از ستاد اقامه نماز استان انتظار می‌رود، علاوه بر برنامه های معمول خود در حوزه ی گسترش فرهنگ نماز و سرکشی از نمازخانه ها، اثربخشی فعالیت دستگاه‌ها و نهادها در حوزه توسعه و ترویج اقامه نماز مورد ارزیابی قرار دهند.
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت : معرفی نخبگان استان به عنوان اسوه و الگو برای نوجوانان و جوانان این استان می‌تواند موثر باشد و باید تولید آثار فاخر از افتخارآفرینان استان برای تحقق این مهم افزایش یابد.
وی اضافه کرد : انتظار می‌رود با انتشار عمومی مستندهای معرفی مشاهیر و شناخت اقشار مختلف استان از این اسوه ها و الگوها ، بیش از پیش شاهد رشد ، پیشرفت و ترقی در قشرهای مختلف و به ویژه جوانان و نوجوانان این سرزمین باشیم .
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: محبت و عشق ورزی می تواند مهمترین مولفه ارتقاء فرهنگ عمومی در کشور ، جامعه و استان باشد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان نیز در این نشست گفت: راهنمای فرهنگ عمومی استان باید رهبر مکتب و مردم باشد.
آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی تصریح کرد: اسلام دین محبت است و مسوولان نیز باید در خدمت به مردم این مهم را مدنظر داشته باشند.
وی ادامه داد: کمک کردن به مردم و مردمی بودن یکی از بهترین انواع عشق ورزیدن است.

امام جمعه سمنان بیان کرد: کمک‌های مومنانه ای که به بیان رهبر معظم انقلاب اسلامی و لبیک گویی مردم در پناه ترویج فرهنگ دینی و اسلامی و قرآنی صورت گرفت نمونه‌ای از عشق‌ورزی و محبت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها