۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84183487
۰ نفر

برچسب‌ها

اعضای باند سرقت طلا در بوشهر دستگیر شدند

بوشهر- ایرنا- فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: باند چهار نفره‌ای که از منازل مردم در این استان طلا سرقت می‌کردند، متلاشی و اعضای آن دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا، سردار خلیل واعظی روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: طی ۲ هفته پایانی آبان ماه ۹۹، سرقت طلا از منازل در سطح شهر بوشهر افزایش یافت که ماموران و کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار دادند.

وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس با بررسی علمی صحنه‌های سرقت، رصد اطلاعاتی و اقدام‌های فنی هویت سارقان را شناسایی کردند.

واعظی ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات منسجم چهار نفر اعضای این باند غیربومی که ساکن یکی از استان‌های همجوار بودند در مخفیگاه‌شان شناسایی و دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: سارقان پس از دستگیری در بازجویی‌های فنی با ارائه شواهد و مدارک به ۲۱ فقره سرقت طلا از منزل در شهر بوشهر و اصفهان اعتراف کردند.

واعظی اظهار کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، این افراد با پرسه زدن در کوچه‌ها و محله‌های مختلف، منازل خالی از سکنه را زیرنظر گرفته و در فرصتی مناسب با استفاده از ابزار مخصوص و در کمترین زمان ممکن طلاو جواهرات قیمتی را به سرقت می بردند.

واعظی با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان مربوطه ارزش اموالی که اعضای این باند در شهر بوشهر سرقت کرده بودند، حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده‌است.

وی گفت: در این ارتباط یک دستگاه خودرو سواری توقیف و چهار متهم دستگیر و در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها