جاده‌های غرب و شرق استان اصفهان به بهسازی نیاز دارد

اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: جاده‌های منطقه غرب و شرق این استان بیش از محورهای دیگر نقاط به اصلاحات زیرساختی نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، فرزاد دادخواه روز سه شنبه در نشست با فرماندار تیران و کرون در فرمانداری این شهرستان با موضوع وضعیت راه‌های منطقه افزود: جاده‌های منطقه غرب و شرق استان شرایط خوبی ندارد و مرمت و اصلاح آن در اولویت این نهاد قرار گرفته است.

وی بیان ‌کرد: روکش و آسفالت جاده نجف آباد، تیران و داران در دستور کار قرار گرفته و فرآیند اداری مزایده در حال انجام است تا پس از طی مراحل، عملیاتی  شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان در خصوص روکش جاده سد زاینده رود گفت: بهبود وضعیت این مسیر مواصلاتی و پرتردد در منطقه غرب اصفهان لازم و در اولویت قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بخشی از راه‌های اردستان، نطنز و کاشان نیازمند اصلاحات، آسفالت و روکش است که رفع مشکلات راه‌های این بخش جز پروژه‌های مهم راهداری و حمل و نقل استان است.

وی با اشاره به روند رو به افزایش قیمت قیر و اجرای پروژه‌های راهداری اظهارداشت: برای هر کیلومتر آسفالت جاده‌ها  هشت میلیارد ریال اعتبار نیاز است و این روزها روند روبه رشد قیمت قیر را تجربه کردیم و با وجود کمبود بودجه و نیاز راه‌ها کار متوقف نشده و فعالیت‌های راه‌سازی انجام می شود.

دادخواه، تعاملات بین بخشی و مدیریت محلی در هر شهرستان را در پیشرفت کار موثر بیان ‌کرد و یادآور شد: همکاری دهیاری‌ها، بخشداری‌ها و فرمانداران در حوزه راهداری و حمل و نقل موجب خدمت رسانی بیشتر بهتر شده است.

نهضت راه سازی در ۷ ساله گذشته 

فرماندار تیران و کرون در این نشست به موانع مالی دولت در هفت ساله گذشته اشاره ‌کرد و گفت: به رغم مشکلات اقتصادی و بودجه‌ای دولت اما نهضت و انقلاب موثری در حوزه جاده سازی کشور در مدت دولت تدبیر و امید انجام شده است.

مجید حججی با اشاره به ضرورت سرمایه‌گذاری در حوزه راه‌سازی به عنوان یکی از مولفه‌های موثر در اقتصاد، اظهارداشت: وضعیت برخی از راه‌های تیران و کرون نیازمند اصلاح و بهسازی بوده و با تخصیص اعتبارات شهرستانی امکان مشارکت در رفع این چالش با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فراهم شده است.

وی تنفیذ اختیار به مدیران شهرستانی را برای اجرای پروژه‌ها مهم بیان‌ کرد و یادآور شد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در این خصوص همکاری کند تا مدیران آن‌ها با اختیار کامل با همکاری دهیاران، شهرداران و مسئولان محلی بسیاری از مشکلات را رفع و به نیازهای مردم پاسخ دهند.

وی تمرکزگرایی را مانع از خدمت‌رسانی سریع و به موقع ذکر و اضافه ‌کرد: بسیاری از اختلافات، کمبود اعتبارات و هزینه و بودجه‌ها در شهرستان‌ها بهتر کنترل و مدیریت می‌شود و مسئولان ارشد استانی و کشوری به موضوع مهمتری خواهند پرداخت.

در این نشست از فعالیت های محمدرضا زواران رییس سابق اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تیران و کرون قدردانی و پاکدامن به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شد.

شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار گرفته و دارای شهرستان تیران وکرون دارای ۷۳۵ کیلومتر راه همسنگ است.

۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی، به عنوان چهارراهی ترانزیتی رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها