صدای مشاور در مرکز درمان صنعت نفت گچساران راه اندازی شد

گچساران - ایرنا- مسئول مرکز مشاوره و بهداشت روان صنعت نفت گچساران گفت:صدای مشاور مرکز سلامت روان بهداشت و درمان صنعت نفت در این شهرستان با شماره تلفن ۲۱۰۰۰ راه اندازی شد.

زهرا فاطمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این مرکز از ساعت۷.۳۰دقیقه  تا ۱۴ آمادهپاسخگویی به سوال های کارکنان و خانواده هاست.

وی اظهار داشت: راهنمایی و مشاوره در زمینه فردی، خانوادگی، ازدواج، فرزند پروری، تحصیلی، آموزشی و روانشناختی از جمله خدمات صدای مشاور است.

فاطمی افزود: هم اکنون ۶ مشاور شامل روانشناس بالینی، مشاور راهنمایی و مشاور آموزشی و تحصیلی و یک پزشک متخصص اعصاب و روان در این مرکز مشغول به فعالیت هستند.

وی تاکید  کرد: در مرکز مشاوره صنعت نفت گچساران کارشناس گفتاردرمانی و کاردرمانی نیز فعالیت دارند.

فاطمی عنوان کرد: یکهزار و ۷۷۰ مورد خدمت از سوی مرکز مشاوره و سلامت روان بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه به خانواده های نفت و گاز این شهرستان ارائه شده است.

فاطمی با یادآوری اینکه از این تعداد ۹۴۲ مورد روانشناسی و مشاوره، ۴۵۰ مورد کاردرمانی و ۳۷۸ مورد گفتاردرمانی بوده است، تصریح کرد: بیشترین فراوانی مراجعات به ترتیب در ماه های مرداد، مهر و تیرماه صورت گرفته است.

وی ابراز داشت: با شیوع ویروس کرونا میزان مراجعه حضوری به این مرکز از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۵۳ درصد کاهش یافته است.

فاطمی یادآور شد: در مرکز مشاوره و سلامت روان بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران خدماتی از جمله مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره کودکان، نوجوانان و جوانان، ازدواج، مشاوره شغلی، مهارت‌های زندگی، روان‌درمانی، روان‌سنجی، گفتاردرمانی، توانبخشی و بازتوانی جسمی و حرکتی، آموزش شاغلان و پژوهش ارائه می‌شود.

در حال حاضر افزون بر ۱۳ هزار نفر اعم از کارکنان شاغل و افراد تحت پوشش و کارکنان بازنشسته و افراد تحت تکلف از خدمات مراکز درمانی بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران بهره می برند.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از طولانی ترین شبکه های خطوط مناطق نفت خیز را در گستره چهار استان کهگیلویه و بویراحمد ، خوزستان ، فارس و بوشهر دارد.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها