گزارش طرح مدیریت تعارض منافع برای ارائه در صحن مجلس تنظیم شد

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از تنظیم گزارش طرح مدیریت تعارض منافع در جلسه امروز این کمیسیون برای ارائه در صحن مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی بابایی‌کارنامی در تشریح دستورکار روز سه‌شنبه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در این نشست به جمع‌بندی‌ مباحث مطرح شده پیرامون طرح مدیریت تعارض منافع و بررسی الحاقات و پیشنهادات ارائه شده از سوی نمایندگان و مرکز پژوهش‌های مجلس جهت تنظیم گزارش برای ارائه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پرداختیم.  

مدیران متخلف ۲بار محاکمه و مجازات می‌شوند

بابایی‌کارنامی افزود: یکی از مهمترین مباحثی که در این نشست مطرح شد، بررسی مجدد ماده ۲۷ طرح مدیریت تعارض منافع با حضور مسئولان دستگاه قضایی بود که مصادیق مجرمانه در آن تعریف شده و مجازات متخلفان را مشخص کرده است.

وی تصریح کرد: در این ماده آمده است که به غیر از اینکه دستگاه مربوطه با مدیر یا کارشناس متخلف برخورد می‌کند، پرونده این تخلف در دستگاه قضایی نیز مورد بررسی قرار گرفته و به غیر از تعیین مجازات حبس و جزای نقدی و جبران خسارات ناشی از تعارض منافع که در این قانون تعیین شده است، باردیگر دستگاه قضایی این حق را دارد که بر اساس قانون مجازات اسلامی برای مسئول متخلف مجازات تعیین کند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس یادآور شد: در این نشست نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشور، وزارت اطلاعات، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha