۵۶۹ مجوز فعالیت برای فعالان صنایع دستی قزوین صادر و تمدید شد

قزوین-ایرنا- معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۶۹ مجوز فعالیت برای هنرمندان صنایع دستی استان در قالب انفرادی و کارگاهی صادر یا تمدید شد.

به گزارش ایرنا، سید میثم حصاری معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان قزوین با اعلام این خبر گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذر ماه تعداد  ۵۶۹ مجوز در حوزه معاونت صنایع‌دستی استان صادر و تمدیدشده که از این تعداد  ۴۴۰ فقره به پروانه تولید انفرادی، هفت فقره به پروانه تولید کارگاهی و ۱۲۱ فقره نیز به کارت شناسایی هنرمندان صنایع‌دستی اختصاص دارد.

این مسوول، عدم اشتغال و بیمه در دستگاه‌های دولتی و خصوصی، مهارت و فعالیت مستمر و مداوم در رشته مورد تایید صنایع‌دستی و شرایط استاندارد کارگاه را از مهم ترین شرایط دریافت پروانه تولید انفرادی خواند و اظهار کرد: در صورت عدم مهارت، متقاضیان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و کسب مهارت‌های لازم تحت نظارت معاونت صنایع‌دستی و هنرهای‌سنتی استان موفق به دریافت این مجوز می‌شوند.

وی افزود: پروانه تولید کارگاهی صنایع‌دستی برای متقاضیان دارای نیروی کار، تخصص، تجربه و آشنایی به فرآیند تولید و توانایی ساخت محصول صادر می‌شود و ضروری است که فضای کارگاه خارج از محل سکونت باشند که هنرمندان دارای پروانه‌های تولید انفرادی و کارگاهی می‌توانند از مزایایی چون بیمه، شرکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها، اهدای تسهیلات، شرکت در دوره‌های آموزشی، مهارتی بهره‌مند شوند.

حصاری یادآور شد: کارت شناسایی صنعتگران با چهار کد مجزا در بخش‌های مختلف شامل پیشکسوتان صنایع‌دستی، فعالان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و شاغلان فعال در کارگاه‌های تولیدی صادر می‌شود و دارندگان مهارت در تولید صنایع‌دستی می‌توانند با نمونه‌ای از آثار خود به حوزه معاونت صنایع‌دستی استان مراجعه و برای دریافت کارت شناسایی خود اقدام کنند.

استان قزوین دارای هفت هزار و ۵۰۰ هنرممد صنایع دستی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها