انواع رنگ و رزین نانویی ویژه سطوح به بازار عرضه شد

تهران- ایرنا - یک شرکت دانش بنیان ایرانی با هدف تولید محصولات دوستدار محیط‌زیست و مکانیزه کردن مراحل تولید انواع رنگ ضدخش و رزین پا به عرصه صنعت گذاشت.

به گزارش روز سه شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، به گفته آرش منتظری مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، رزین اکریلیک هیدروکسیل، یکی از محصولات دانش‌بنیان این شرکت است.

وی توضیح داد:‌ پوشش‌هایی که با استفاده از این فناوری تولید می‌شوند، برای استفاده در محیط‌های خورنده و با شرایط سخت بسیار مناسب هستند. از مزایای این رزین‌ها می‌توان به مقاومت شیمیایی بالا، مقاومت و ماندگاری بالا، خواص مکانیکی مناسب و غیره اشاره کرد.

این فعال دانش‌بنیان ادامه داد: رزین های پلی استر غیر اشباع هم محصول دیگری است که در فرآیندهای مختلفی از جمله لایه‌گذاری دستی، پاشش رزین، ریخته‌گری و غیره قابل استفاده هستند. از این محصول برای ساخت انواع قطعات کامپوزیتی از جمله لوله‌های FRP و GRP، ساخت قایق و شناور و همچنین تولید ماستیک، بتونه سنگی، ژل کوت، فایبرگلاس و ایرانیت کامپوزیتی استفاده می‌شود.

منتظری با اشاره به تولید رزین‌های آلکید اصلاح شده با ایمید تولید شده در این مجموعه فناور، گفت: رزین آلکید، رزینی از نوع پلی استر اشباع است که در آن از روغن‌ها و اسیدهای چرب طبیعی استفاده شده است. این نوع رزین‌ها در جلاها، آسترها، رنگ‌های ساختمانی، اتومبیلی و تزیینی کاربرد دارند.

وی در ادامه بیان کرد: رنگ ترافیکی گرم نیز رنگ‌هایی هستند که برای مصارف ترافیکی و استخری در سطوح بتنی و آسفالت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از رنگ‌های ترافیکی گرم در پروژه‌های پرتردد که ماندگاری بیشتری موردنیاز است استفاده می‌شود. این محصول هم در شرکت ما با استفاده از فناوری نانو به تولید رسیده و دانش‌بنیان است. این رنگ‌ها ماندگاری و دوام بالایی دارند.

او  همچنین گفت: رنگ ترافیکی نانویی تولید شده در مجموعه ما بر پایه رزین‌های ترموست به تولید رسیده است. این محصول چسبندگی زیادی بر روی سطوح دارد و سرعت خشک شدن و مقاومت سایشی بالایی نیز بر روی سطوح سیمانی و آسفالت از خود نشان داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش