فرماندار صومعه سرا:۳۷کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت ریزی داریم

رشت- ایرنا_ فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت:در راستای اجرای طرح ابرار ۳۷کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت ریزی داریم.

سید جلال سید محمدی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب بسیج رسانه اظهار داشت:طرح ملی ابرار در این شهرستان در ۱۴ روستای این شهرستان  اجرا شده و آماده آسفالت‌ریزی است.
وی با تاکید بر  ارتقای شاخص‌  برخورداری شهرستان در بخش راه‌های روستایی، اضافه کرد:درصد برخورداری آسفالت در این شهرستان به  ۶۷.۵ درصد رسیده که از شاخص آسفالت کشوری هم بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه  مرمت و آسفالت جاده ها  درخواست بحق شهروندان است  افزود:تلاش می کنیم  سال آینده راه روستاهای اولویت دار  با جمعیت بالا را با جذب اعتبار آسفالت کنیم.
وی با اشاره به اینکه چندین پل روستایی در این شهرستان براثر سیل تخریب شده است خاطرنشان کرد: اعتبار تخصیص یافته سال گذشته جوابگو نیاز احداث این پل ها نبوده است از این رو  جذب اعتبارهای مکمل را در اولویت کاری قرار داده ایم.
فرماندار شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه ضعف آنتن دهی شبکه های ارتباطی به یکی از مشکلات شهروندان تبدیل شده است افزود:ارتباط داخلی و بین شهری  ۲۷ روستا در این شهرستان بخاطر سرقت های سیم و کابل مخابرات قطع است که در راستای رفع این مشکل در خواست کابل گذاری به صورت زیر زمینی و نصب ۱۴ دکل آنتن انجام شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه قیمت گذاری کالاها، نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی از مهمترین وظایف ستاد تنظیم بازار است افزود:  این ستاد با هرگونه افزایش کرایه تاکسی ها،نانوایی ها و کودهای کشاورزی مقابله می کند.
وی افزود:درج قیمت کالاها الزامی بوده و  نمایندگان ستاد در این مورد حساس هستند و برخورد با متخلفین از سوی دستگاه تعزیرات حکومتی باید به جد دنبال شود.
به گزارش ایرنا، طرح اقدام برای راه‌های اولویت‌دار روستایی (طرح ملی ابرار) در راستای اجرای برنامه‌های دولت تدبیر و امید و با هدف تکمیل شبکه راه‌های روستایی  اجرا می‌شود که تعریض، خاکبرداری، کانال زنی، تسطیح رگلاژ، بسترسازی، اجرای پل ها و ابنیه فنی از جمله اقدامات انجام شده در قالب طرح ابرار در روستاهای زیرپوشش این طرح است.

شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها