دوره‌های آموزشی کنترل بیولوژیک و غیر شیمیایی برگزار می شود

تهران - ایرنا - سازمان حفظ نباتات کشور طی اطلاعیه ای اعلام کرد: برای کنترل آفات و بیماری ها و تولید محصول سالم دوره‌های آموزشی کنترل بیولوژیک و غیر شیمیایی از ۲۴ دی ماه برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه سازمان حفظ نباتات، این اقدام برای توسعه کنترل بیولوژیک و غیرشیمیایی آفات با برگزاری وبینارهای آموزشی انجام می شود.

تولید محصول سالم و با هدف توسعه کاربرد عوامل بیولوژیک و کاهش مصرف سموم در محصولات با مصرف تازه خوری، وبینارهای آموزشی از تاریخ ۲۴ دی ماه لغایت ۱۵ بهمن ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، براساس عملیات پیش آگاهی و با استفاده از فرآورده ها و تجهیزات کنترل غیر شیمیایی و بیولوژیک سطحی افزون بر ۲۸ هزار هکتار از مزارع و باغ های استان تهران پایش و تحت کنترل غیرشیمیایی و بیولوژیک قرارگرفتند.

براساس این اطلاعیه، کاهش مصرف سموم شیمیایی در سطح باغ ها و مزارع استان تهران و با هدف جایگزینی روش های غیر شیمیایی کنترل آفات ،با اجرای عملیات پیش آگاهی با استفاده از فرآورده ها و تجهیزات غیرشیمیایی مانند تله ،فرمون ،کارت های رنگی وآفاتی مثل بیدکلم ،مینوز گوجه فرنگی ،کرم سیب ،مگس گیلاس ،خوشه خوار انگور ،مگس میوه مدیترانه مورد پایش قرار گرفته و کنترل شدند.

همزمان با مصرف آفت کش میکروبی بایولپ، با آفت بید کلم در سطحی حدود ۴۰۰ هکتار مبارزه غیرشیمیایی انجام گرفت.

همچنین امسال بیش از ۸۰۰ هکتار از باغ های استان سیستان و بلوچستان با به کارگیری فرآورده ها و تجهیزات غیرشیمیایی مورد پایش و ردیابی قرار گرفتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار اقتصاد