۱۰ هزار روستایی البرز از نعمت آب سالم بهره مند شدند

کرج ‌- ایرنا - همزمان با چهار استان دیگر کشور روز سه شنبه با پیام ویدئوکنفرانسی دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو ، هشت طرح آبرسانی در البرز گشایش یافت که ۱۰ هزار نفر روستایی از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

عزیزاله  شهبازی استاندار البرز درآیین گشایش این طرح ها که در روستای فرخ آباد شهرستان فردیس برگزار شد، گفت : برای اجرای این طرح ها ۷۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان داشت: این طرح ها در راستای پویش هر هفته «الف -ب- ایران » با هدف پایداری بخشی از شبکه آبرسانی روستایی استان  انجام شد. 

استاندار البرز با قدردانی از حمایت وزیر نیرو در اختصاص حق آبه جدید استان به میزان ۵۵ میلیون متر مکعب از سدهای کرج و طالقان گفت: انتظار می رود این وزارتخانه با حمایت بیشتر و تسریع در ساخت تصفیه خانه مرکزی شهرستان کرج ، اقدام لازم را برای جذب سهمیه جدید آب استان به عمل  آورد.

شهبازی افزود: دولت نگاه ویژه ای به البرز دارد و از سال ۹۲ تاکنون بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای آب و فاضلاب استان هزینه شده که نتایج بسیار اثربخشی برای ایران کوچک داشته است.

استاندار البرز اضافه کرد: در بحث یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامات بسیار خوبی در استان  صورت گرفته است.

شهبازی افزود: برای اجرای  رینگ یا یکپارچه سازی شبکه آبرسانی البرز نامه  مشترک استانداری ، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی به وزارت نیرو ارسال شده که امیدواریم پاسخ آن را هر چه سریع تر دریافت کنیم.

استاندار البرز گفت: با حمایت وزیر نیرو  اقدامات بزرگی در زمینه تقویت شبکه برق رسانی البرز انجام شده که اجرایی شدن ساخت اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت استان نمونه این حمایت ها است که اکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی عنوان کرد: همچنین عملیات اجرایی پست ۴۰۰ کیلوولت بعدی نیز در زکی آباد شهرستان اشتهارد در دستور کار قرار گرفته است.

استان البرز دارای ۲۸۸ روستا با جمعیتی حدود ۱۶۰ هزار نفر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها