۲۳ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۴
کد خبرنگار: 3126
کد خبر: 84183349
۰ نفر

برچسب‌ها

عملکرد ۹۳ درصدی لاهیجان در جذب و پرداخت تسهیلات
شانزدهمین کارگروه اشتغال لاهیجان

لاهیجان - ایرنا - فرماندار لاهیجان با اشاره به عملکرد میانگین ۹۳ درصدی در پرداخت تسهیلات مصوب شهرستان، از ۱۳ مدیر دستگاه مرتبط در حوزه جذب و پرداخت تسهیلات مربوط به حوزه اشتغال زایی، کرونایی، مسکن محرومین و تسهیلات تبصره ۱۶ تقدیر کرد.

به گزارش ایرنا ، یونس محمودی سه شنبه در شانزدهمین کارگروه اشتغال شهرستان لاهیجان با اشاره به عملکرد میانگین بیش از۹۳ درصدی در جذب و پرداخت تسهیلات تخصیص یافته به شهرستان در این حوزه تصریح کرد: عملکرد سریع و به هنگام و جهادگونه این مدیران بویژه نیروهای فنی و کارشناس به قدری شعف انگیز بوده است که مفهومی به نام خستگی را خسته کرده اند.

به گفته وی ، این عملکرد فوق العاده و جهادی که تقدیر استاندار از مجموعه مدیران شهرستان لاهیجان را بدنبال داشته است، در صورت جذب ۱۰۰ درصدی این تسهیلات، مجددا تسهیلات شناور بیشتری برای مردم شهرستان از سوی استان اختصاص یابد.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی معاونت برنامه ریزی  وامور عمرانی و کارشناسان مرتبط و جلسات کاری و کارشناسی حتی در محل بانک های عامل و دستگاه های مسوول تصریح کرد : این نوع اعمال مدیریت فعال و همراه و تعاملی باعث ایجاد و کسب اعتماد در ایجاد حفظ مشارکت مردم می تواند مردمسالاری را در جمهوری اسلامی نهادنیه کند.

به گفته وی اگر روحیه اعتماد و مشارکت جویانه در بین مردم از بین برود یکی از مهم ترین رکن های مردمسالاری دچار اختلال و مشکل خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بیش از دو دستگاه کمیته امداد و بهزیستی شهرستان با عملکرد حدود ۹۳ درصدی گفت: این دو دستگاه توانسته اند شرایط لازم برای دریافت تسهیلات توسط  ۲۵۶ نفر متقاضی به مبلغ ۱۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان فراهم کنند.

فرامرز مصطفوی با اشاره به اینکه در طی هفته گذشته علمکرد جذب و پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ از ۸۸ درصد به ۹۳ درصد رسیده است اظهار امیدواری کرد با تلاش مدیران کمیته امداد و بهزیستی شهرستان و مساعدت مدیران عامل بانک ۷ درصد تسهیلات باقی مانده نیز به متقاضیان معرفی شده هرچه سریعتر پرداخت و امکان جذب تسهیلات شناور بیشتر به متقاضیان و شهروندان لاهیجانی فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه  ۱۸۵ فرد معرفی شده در طرح مسکن محرومین به بانک های عامل توانسته اند عقد قرارداد کنند خاطرنشان کرد : برخی از این واحدهای مسکونی در حال پی کنی و برخی در حال ساخت اسکلت و ۶ مورد در محله نازک کاری قرار دارند.

مصطفوی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام مدیریت بانک های استان ، بانک ها تا ۲۸ اسفندماه مهلت دارند تسهیلات را پرداخت کنند تصریح کرد : با توجه به تجربه روزهای شلوغ کاری پایان سال بانک ها ، از همه مدیران بانک ها و مدیران دستگاه ها انتظار داریم تا قبل از ۲۰ اسفند ماه همه تکالیف قانونی به صورت ۱۰۰ درصدی به اتمام برسانند.

در شانزدهمین کارگروه شورای اشتغال لاهیجان ، مدیران بانک های عامل شهرستان ، صنعت معدن و تجارت، کمیته امداد ، بهزیستی ، بنیاد مسکن ، جهاد کشاورزی ، فرهنگ و ارشاد،  از جمله ۱۳ مدیر دستگاه اجرایی بودند که با اهدای لوح تقدیر تجلیل شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها